Co mówi o tobie twój szampon i odżywka?

Szampon i odżywka

Zadbane, błyszczące, zdrowe włosy to marzenie niemalże każdej kobiety, często jednak wydające się czymś niemożliwym do osiągnięcia. Wiele z nas decyduje się więc na półśrodki, takie jak doczepiane pasma, czy wypełniacze do fryzur. Rozwiązania te są jednakże krótkotrwałe, a ich efekty równie ulotne, co najpiękniejsze wakacyjne chwile. Nadszedł więc czas, aby spojrzeć prawdzie prosto w oczy, odwrócić butelkę ulubionej maski do włosów przodem do etykiety i dowiedzieć się, co tak naprawdę znajduje się w produkcie firmy X. Odważysz się poddać tej próbie swój ulubiony szampon, sprawdzić co kryje w sobie magiczna odżywka, zajmująca w twojej toalecie stałe miejsce od lat?

Ekologicznie?

Pożary lasów, trzęsienia ziemi, katastrofy klimatyczne- to zjawiska, o których w mediach słyszymy coraz częściej. Wizja planety bez zieleni, wymierające kolejne gatunki, to coś czego realistyczność będzie wzmagać się z każdym kolejnym upływającym rokiem. Jednakże same świadome zakupy i wspieranie firm pakujących swoje produkty w materiały zdatne do recyklingu to pierwszy krok, ku wielkiej zmianie. Wybieranie produktów o naturalnych składach, pozbawionych szkodliwych i chemicznych substancji, które w przyrodzie pozostaną przez kolejne dziesiątki lat to coś co już teraz również ty możesz zrobić zarówno dla naszej planety, jak i twoich włosów.

Piękno pochodzi bowiem z natury, a bez niej pojęcie piękna przestanie istnieć.

Fot. davines.pl

Odpowiedni szampon i odżywka dla ciebie

Nie od dziś wiadomo, że aby wybrana kuracja była skuteczna, musi być ona właściwie zdiagnozowana. W pielęgnacji włosów postawienie prawidłowej diagnozy to klucz do osiągnięcia wymarzonej fryzury, niczy u modelki z reklamy drogeryjnej farby.
Jak to działa? Wybierając firmę kosmetyków kieruj się tym, czy dana oferta odpowiadać będzie właśnie twoim potrzebom. Do włosów rozjaśnianych w celu zachowania chłodnego odcienia zastosuj niebieską linię. Inny szampon okaże się dobry dla włosów kręconych, a zupełnie odmienny dla tych ze skłonnością do przetłuszczania się. Twój szampon i odżywka są niczym antybiotyk w razie nagłej choroby. Brak odpowiedniej diagnozy uniemożliwi leczenie i zablokuje jego rezultaty.

Włoskie kosmetyki do włosów

Wybierając odpowiednią pielęgnację warto zagłębić się w historię,  genezę oraz misję danej maki. Czy twój szampon produkowany jest w podejrzanym ciemnym laboratorium, a jej producent wspiera ideę, która tobie osobiście jest bardzo daleka? Czy da się to sprawdzić?

Włoskie kosmetyki do włosów marki davines.pl narodziły się w Parmie, historią sięgając aż po wczesne lata osiemdziesiąte. Zrównoważone podejście do natury, dbałość o planetę, wysoka jakość używanych preparatów. Wszystkie te czynniki wpływają na „ja’ marki, a jeśli jako konsument zaczynasz się z nią identyfikować, to możesz być niemalże pewny, że znajdziesz w jej ofercie coś dla siebie. Zaglądając do swojej toaletki i czytając składy kosmetyków możesz więc łatwo sprawdzić co mówi o tobie twój szampon i odżywka.

Karolina Grzesiak

Share