Buty dla dzieci – najlepszy wybór dla małych stóp

Buty dla dzieci - najlepszy wybór dla małych stóp

Buty dla dzieci znajdziemy w większości sklepów obuwniczych, w sklepach internetowych, a niejednokrotnie także w supermarketach, na targach i w wielu innych miejscach. Sęk w tym, że duży wybór nie oznacza wcale, iż wszystkie buty w dziecięcych rozmiarach nadają się dla dziecka. Jak wybrać obuwie dziecięce, które będzie wygodne i odpowiednie dla małych stópek?

1. Buty dla dzieci – dlaczego są tak ważne?

2. Zdrowie obuwia dla małych stópek: jak wybrać?

Gdy wybieramy buty dziecięce, kierujemy się przede wszystkim wygodą, ceną i wyglądem. Często popełniamy błąd, ponieważ wybór obuwia dla dziecka to kwestia bardziej złożona, niż może się nam wydawać. Na rodzicach ciąży spora odpowiedzialność.

1. Buty dla dzieci – dlaczego są tak ważne?

Czy wiesz, że niemal wszyscy ludzie rodzą się ze zdrowymi stopami, lecz tylko niewielu z nich nie odczuwa dolegliwości związanych ze stopami w późniejszych latach życia? Wynika to głównie z faktu, że nie mamy świadomości, jak istotny jest odpowiedni dobór butów, szczególnie już w pierwszych latach życia.

Obuwie dla dzieci musi być wybrane z największą starannością, ponieważ mały człowiek rośnie, zmienia się również jego stopa. Wygodne buty są zatem bardzo istotne, ale nie wystarczą. Wybierz buty tak, by zadbać o zdrowy rozwój malucha i prawidłową postawę jego ciała. Buciki powinny być idealnie dopasowane, maksymalnie wygodne, stworzone do biegania i stawiania pierwszych śmiałych kroków. Postaw na komfort dziecka i jego zdrowie. Jeśli zadbasz o stopy dziecka od najmłodszych lat, w przyszłości z pewnością to zaprocentuje.

2. Zdrowie obuwia dla małych stópek: jak wybrać?

Buty dla dzieci powinny posiadać cholewkę, która sięga nieco poza kostkę (jednakże nie za wysoko). Powinny także mieć usztywnioną piętę i wysoki oraz szeroki czubek, który pozostawi miejsce na na prawidłowe ułożenie palców i swobodne poruszanie nimi. Znaczenie ma także zapięcie. Najlepiej, by sięgało ono w kierunku czubka, co pozwoli łatwo dopasować buta do stopy, będzie też bardzo komfortowe podczas zakładania i ściągania obuwia.

Niezwykle istotna jest również elastyczna podeszwa, najlepiej antypoślizgowa i sprężysta, która zegnie się na linii zginania palców.

Pamiętaj, że dopóki maluch nie zacznie chodzić, nie należy niepotrzebnie zakładać mu butów czy skarpet ze sztywną podeszwą. Nigdy nie kupuj butów dziecięcych „na oko” i raczej unikaj oszczędzania  w postaci przekazywania młodszemu rodzeństwu bucików od starszych dzieci. To może wywołać poważne problemy zdrowotne.

Artykuł sponsorowany

Share