Co na piękne i długie rzęsy? Olejek czy odżywka do rzęs?

Rzęsy rosną w określony sposób, a cykl wzrostu każdej z nich podzielony jest na kilka faz. W ich pielęgnacji warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Zbyt ciężkie produkty pielęgnacyjne lub chemiczne formuły mogą osłabiać rzęsy i zaburzać ich naturalny cykl życia. Jakie kosmetyki do rzęs są najlepsze? Po co najlepiej sięgnąć, jeśli chcemy wydłużyć swoje rzęsy?

Rzęsy są delikatne

Znalezienie idealnego kosmetyku do pielęgnacji rzęs jest możliwe tylko, jeśli orientujemy się w ich potrzebach, znamy ich budowę, wiemy, co może skutecznie działać, a co szkodzi. Kobiety, które regularnie przedłużają rzęsy, z dużym prawdopodobieństwem mają braki w tej wiedzy. Zagęszczanie rzęs w salonie nie jest złym pomysłem, o ile traktujemy to jako dodatkowy zabieg upiększający, któremu poddajemy się okazyjnie. Nadużywanie takich zabiegów to przepis na cienkie, osłabione, łamliwe i wypadające rzęsy. A tego nie chcemy.

Dwa najczęściej polecane kosmetyki to odżywka do rzęs oraz olejek.

Odżywka do rzęs

W zależności od tego, jakiej marce powierzymy pod opiekę swoje rzęsy, może to być lepsze lub gorsze rozwiązanie. Z całą pewnością odżywka do rzęs to profesjonalny kosmetyk, który pielęgnuje rzęsy kompleksowo i przynosi bardzo szybkie, spektakularne efekty. Warto jednak szukać takich serum, które mają w miarę naturalny i minimalistyczny skład, a także precyzyjny aplikator. Poleca się przede wszystkim odżywki z cienkim pędzelkiem, których aplikacja przypomina malowanie kociej kreski. Im lżejsza formuła i mniej konserwantów, tym lepiej. Dobrej jakości odżywki do rzęs zawierają zarówno składniki przyspieszające wzrost, jak i delikatnie pielęgnujące.

Eleverlash

Olejek do rzęs

Naturalne olejki często wymieniane są jako alternatywa dla odżywek. To tańsze rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że przez to również mniej kompleksowe. Olejek do rzęs – pojedynczy, naturalny lub mieszanka kilku różnych olejów – może wspomóc pielęgnację rzęs, odżywić i zapewnić prawidłowe nawilżenie. Wzmocni delikatnie osłabione rzęsy, ale zdecydowanie nie sprawdzi się, kiedy mamy nadmiernie wypadające, łamliwe i kruche włoski. Do tego potrzeba silniejszego działania, którego nie zapewni żaden olej do rzęs, zwłaszcza że jest to produkt gęsty i oblepiający, dlatego może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację.

Olejek vs. odżywka do rzęs – wady i zalety

  • Odżywka działa szybciej i skuteczniej, olejek ma lżejsze działanie.
  • Olejek do rzęs jest gęstszy i trudniejszy w aplikacji niż odżywka.
  • Odżywka do rzęs działa w głębi, a olej tylko powierzchownie.
  • Olej jest dużo tańszym rozwiązaniem niż zakup odżywki.
Share