Odblaski na szprychy rowerowe – bezpieczna jazda rowerem

Odblaski na szprychy rowerowe

Dłuższe wycieczki rowerowe i przejażdżki po mieście to dla niektórych wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Niejednokrotnie kończą się one późnym wieczorem, po zmroku. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o swoją widoczność na drodze. Pomocne w tym są wszelkiego rodzaju odblaski na rower. Sprawdź, w jakiej postaci możesz je zastosować!

Odblaski na rower – dlaczego są potrzebne?

– Po zmroku, gdy ubrany na ciemno rowerzysta wyjeżdża z mniejszej, bocznej uliczki, kierowca samochodu jest w stanie zobaczyć go dopiero ze stosunkowo niewielkiej odległości. Wówczas, przy szybkiej jeździe autem, może być za późno na skuteczne zahamowanie przed rowerem… Dlatego tak ważne jest, aby pomóc kierowcom dostrzec siebie na drodze – wyjaśnia specjalista z Odblaski24.com.pl.

Ta wypowiedź jednoznacznie wyjaśnia, po co właściwie przydają się odblaski do roweru. To nie tylko ładnie wyglądające gadżety. To elementy, które realnie wpływają na bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek.

Odblaski na rowerowe szprychy – jak działają?

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o odblaski, są nakładki na szprychy rowerowe. Patyczki, zamocowane na cienkich elementach koła rowerowego sprawiają, że kierowca samochodu może zobaczyć rowerzystę, ustawionego względem niego bokiem. Taka sytuacja ma miejsce, gdy kolarz włącza się do ruchu z drogi podporządkowanej albo przy przejeżdża przez ulicę na drugą stronę. Oświetlone reflektorami auta odblaski na szprychy już z daleka sygnalizują kierowcy konieczność przyhamowania.

Jak założyć odblaski na szprychy?

Początkujący miłośnicy roweru mogą się zastanawiać: jak zamocować tego typu odblaski rowerowe? Zadanie to jest niezwykle proste. Odblaski na koła rowerowe w postaci specjalnych patyczków na szprychy zakłada się jednorazowo, na wcisk. Są one odporne na czynniki atmosferyczne. W razie wątpliwości, dotyczących tego, jak założyć odblaski na szprychy, na ich opakowaniu producent zamieścił instrukcję mocowania.

Nie tylko odblaski na szprychy rowerowe – inne odblaski na rower

Na swoim bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Warto pamiętać, iż odblaski na rower są w stanie nawet kilkukrotnie je poprawić! Poza nakładkami na szprychy przydać się mogą także:

  • ubrania, takie jak odblaskowe koszulki, chusty i czapki,
  • naklejki odblaskowe na rower,
  • kolorowe rękawy, mocowane na ramę,
  • szelki odblaskowe,
  • zapinane na rzep opaski, zakładane na kostki albo nadgarstki.

Akcesoria odblaskowe, m.in. odblaski na szprychy rowerowe, barwne naklejki na rower czy elementy odzieży to klucz do bezpiecznych, wieczornych przejażdżek. Nie zapomnij więc o nich planując kolejne trasy rowerowe!

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze