Co warto wiedzieć o panelach ściennych tapicerowanych?

Tapicerowane wezgłowie na ścianę to świetna opcja dla osób, które szukają nietypowych dekoracji, chcących ożywić aranżację sypialni i wprowadzić do niej przytulność. We wnętrzach eleganckich i glamour takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, a szeroki wachlarz wyboru sprawia, że nie ma problemu z dopasowaniem paneli tapicerowanych do aranżacji wnętrza. Wspaniale nadają się także do pokoju dziecięcego, miękkie obicie uchroni dziecko przed uderzeniem o twardą ścianę. Panele ścienne mają nie tylko wysokie walory estetyczne, ale są też przyjemne w dotyku.

Panele ścienne tapicerowane praktyczną dekoracją

W domowych wnętrzach coraz częściej pojawiają się tapicerowane panele, które stanowią praktyczną dekorację. Wykorzystuje się je przede wszystkim w sypialni, montaż na ścianie przy wezgłowiu łóżka. Składają się one z płyty wiórowej, pianki poliuretanowej lub gąbki oraz tkaninowego obicia. Panel tapicerowany może mieć zróżnicowaną grubość, do nawet sześciu centymetrów. Występują w wielu kształtach i wzorach, co daje duże możliwości aranżacyjne. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że można dobrać panele tapicerowane do każdego wystroju, do dyspozycji jest bogata paleta kolorystyczna. Mogą być one w wersji minimalistycznej lub bogato zdobionej, różnią się także teksturą. Niezwykle łatwe i szybkie w montażu są panele ścienne pionowe, dodają wnętrzu przytulności. Modele pikowane wspaniale nadają się do stworzenia miękkiego zagłówka łóżka sypialnianego. Można, też wyłożyć nimi ścianę na korytarzu, tworząc z nich wygodne oparcie przy siedzisku.

Będą świetnym wyborem do pokoju dziecięcego, szczególnie przy ścianie obok łóżeczka, przyjemną w dotyku warstwę izolacyjną. Warto wybrać wzorzyste lub wielokolorowe panele, stworzyć z nich ciekawą kompozycję. W sprzedaży dostępne są obicia mające kształt prostokątów, trójkątów i nawet sześciokątów. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić panele tapicerowane na wymiar, czyli w pełni zgodne z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Zaletą paneli tapicerowanych jest to, że wygłuszają one pomieszczenie. Im będą grubsze, tym lepszą uzyskają izolacyjność akustyczną.

Dostępne są nawet panele tapicerowane na ścianę zapewniające oryginalny efekt 3D, ma je w swojej ofercie sklep internetowy https://paneletapicerowane3d.pl/. Na korzyść tych rekreacyjnych obić przemawia to, że są niezwykle proste i szybkie w montażu, można zająć się tym samodzielnie. Co więcej, panele tapicerowane mają hydrofobową powłokę, dzięki czemu nie chłoną wilgoci, nie powstają na ich powierzchni nieestetyczne zacieki. Jeśli mają zachować swoje pierwotne piękno, to wystarczy je regularnie impregnować, podobnie jak meble tapicerowane.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Niedawno kogoś poznałaś, a może od wielu lat jesteś w…