Codzienna pielęgnacja skóry jesienią i zimą. O czym warto pamiętać?

Jesienna i zimowa aura ze swoją kapryśną pogodą nie sprzyja zachowaniu dobrej kondycji skóry całego ciała, a tym bardziej cery. Na szczęście istnieją produkty kosmetyczne, które pomogą w poradzeniu sobie z podrażnioną, zaczerwienioną i przesuszoną skórą.

Po pierwsze: oczyszczanie

Zimą skóra przeżywa stres, gdyż jest wystawiona na niekorzystne czynniki zewnętrzne w postaci zimnego wiatru, mrozu, nagłej zmiany temperatur i sztucznego ogrzewania. Nie służy jej również mniejsza dawka słońca, a co się z tym wiąże również witaminy E, tak zbawiennej dla wyglądu skóry. Warto jej zatem pomóc w sposób kompleksowy, a wtedy odpłaci się pięknym wyglądem. Choć zimą wiele osób pamięta wprawdzie o natłuszczeniu skóry, mało kto jednak pilnuje, aby krem nałożyć na odpowiednio oczyszczoną cerę. A to dla świetnego wyglądu jest kluczowe. Do oczyszczania skóry rano i wieczorem warto zatem stosować delikatne eco kosmetyki, zwłaszcza płyny miceralne i produkty oparte na wyciągu z róży, która mają działanie łagodzące podrażnienia. Skóra jest pozbawiona czerwonych punktów, zmian zapalnych i przebarwień, dzięki czemu wygląda znacznie zdrowiej.

Codzienna pielęgnacja skóry

Po drugie: nawilżanie

Zimą nawilżanie to podstawa. Warto do tego wybrać odpowiedni, nieco bardziej gęsty i treściwy krem. Na uprzednio oczyszczoną skórę należy nałożyć dobry preparat, który wzmocni barierę lipidową naskórka i stworzy na jego powierzchni płaszcz ochronny. Świetnie w tym celu sprawdzają się ekologiczne kremy zawierające witaminy, które można znaleźć w coraz większej liczbie sklepów stacjonarnych i internetowych. Dzięki zawartości naturalnych olejków (m.in. olejku macadamia) tego typu produkty dogłębnie nawilżają skórę, czyniąc ją bardziej odporną na stres oksydacyjny i niekorzystne warunki na zewnątrz. Kremy na zimę wcale nie muszą być tłuste i lepkie – nowoczesne formuły kosmetyków sprawiają, że są tak samo przyjemne w stosowaniu jak ich letnie odpowiedniki.

Po trzecie: odżywianie

Ekologiczne kremy do nie wszystko. Codzienne zabiegi pielęgnujące warto połączyć z suplementacją i troską o organizm wewnątrz. Do tego celu służą świetnie nie tylko orzechy, zdrowe oleje i warzywa. Do diety warto włączyć również ryby, będące bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, bardzo potrzebnych dla dobrej kondycji skóry.

Podsumowując, w trosce o piękny wygląd skóry trzeba działać wielopoziomowo i kompleksowo nie zapominając, że ważna jest przede wszystkim zdrowa dieta, ruch i codzienna pielęgnacja. Na pierwsze efekty zmiany nawyków na lepsze nie trzeba będzie długo czekać.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie możecie tego przegapić! Targi będą jednym z wydarzeń wielkiego…