Czarne baterie łazienkowe. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Zdjęcie Czarno–biała bateria Retro firmy G.Giovanni

Armatura łazienkowa kojarzy się głównie z klasycznymi, chromowanymi konstrukcjami o różnych formach. Takie produkty mogą być zarówno bardzo ozdobne, nawiązując do stylu popularnego setki lat temu, jak i zachowywać minimalistyczny design kojarzony z nowoczesnymi wnętrzami. Coraz częściej srebrne baterie łazienkowe są jednak zastępowane modelami w innych kolorach, w tym całkowicie czarnymi.

Gdzie sprawdzą się czarne baterie łazienkowe?

Coraz więcej osób, które wyposażają łazienkę, decyduje się na unikatowe rozwiązania na miarę XXI wieku. Jednym z nich są baterie w kolorze czarnym. Tradycyjne, chromowane modele w dalszym ciągu pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach. Jednak zastąpienie ich nieco bardziej niestandardowymi propozycjami pozwala na uzyskanie niezwykle efektownej i oryginalnej aranżacji.

Czarna armatura łazienkowa sprawdzi się idealnie we wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym. Będzie ona doskonałym uzupełnieniem również bardzo minimalistycznych aranżacji, w których króluje metal, szkło i jednolite powierzchnie. Baterie w tym kolorze można z powodzeniem zestawiać z białymi kafelkami, tworząc efekt kontrastu przyciągający wzrok. Z czarną armaturą łazienkową idealnie zgrają się również dodatki o tej samej barwie, a niekiedy również ciemne kafelki czy meble.

Czerń to niezwykle uniwersalny kolor, który pozwala na zestawianie z dowolnymi płytkami i innymi dodatkami znajdującymi się w danym wnętrzu. Dzięki temu armatura o tej barwie może być z powodzeniem stosowana nie tylko w aranżacjach utrzymanych w odcieniach bieli, czerni czy szarości, lecz także takich, w których pojawiają się wstawki w innych, wyrazistych kolorach.

Czarna armatura w nowoczesnym wydaniu

Czarna armatura łazienkowa, dostępna w takich sklepach jak Twojabateria.pl, występuje w różnych wariantach. Najpopularniejsze są kanciaste modele utrzymane w minimalistycznym designie, który sprawdza się idealnie w nowoczesnych wnętrzach. Wielu użytkowników wybiera chętnie również klasyczne, zaokrąglone produkty pasujące do nieco bardziej klasycznych i delikatniejszych aranżacji. Bardzo często armatura łazienkowa występuje w zestawach obejmujących natryski oraz baterie umywalkowe. Bidetowe, wannowe czy prysznicowe, pozwalając na skompletowanie wyposażenia o spójnej stylistyce.

Ze względu na fakt, że czarne baterie łazienkowe są dość oryginalną i nowoczesną propozycją, wielu projektantów posuwa się o krok dalej. Na rynku znaleźć można modele o niestandardowych kształtach. Bardzo popularne są baterie przyjmujące formę wygiętej, wąskiej rurki. Są one minimalistyczną propozycją, która sprawdzi się idealnie w surowych, industrialnych wnętrzach. W komplecie z bateriami tego typu znaleźć można również pokrętła do ustawiania temperatury pod postacią niewielkich brył, które mocuje się obok głównej armatury.

Istnieją także baterie łączące w sobie standardowe, srebrne elementy z czarnymi wstawkami. Jest to ciekawa propozycja w przypadku wnętrz, w których zastosowanie zbyt ciemnych elementów mogłoby przyczynić się do optycznego zmniejszenia pomieszczenia.

Zdjęcie: Czarno–biała bateria Retro firmy G.Giovanni

Materiał sponsorowany

Share