Czas na górską przygodę! Jak się do niej przygotować? Dobór odpowiednich ubrań do treningu.

Dobór odpowiednich ubrań do treningu

Góry są piękne o każdej porze roku, ale to właśnie latem na górskich szlakach można spotkać najwięcej turystów. Wakacyjne urlopy spędzane z rodziną, czy przyjaciółmi ściągają tam prawdziwe tłumy. Nic dziwnego – samo patrzenie na góry zapiera dech w piersiach. Każda wycieczka musi być jednak porządnie przemyślana i w odpowiedni sposób przygotowana. Przed wyjściem w góry warto poznać kilka najważniejszych wskazówek.

Pamiętaj o kondycji fizycznej

Wiele osób prowadzi siedzący tryb życia. Praca przy biurku nie sprzyja poprawie kondycji. Dobrze jednak, po skończeniu dniu w szkole, czy pracy nie zalegać przed telewizorem i nie włączać ponownie komputera. Aktywność fizyczna nawet przez krótki czas w ciągu całego dnia, daje wiele korzyści. Dzięki temu, poprawiasz krążenie, odciążasz kręgosłup i ulepszysz swoją kondycję fizyczną. Jeśli popołudniowy trening nie jest łatwy do zorganizowania, możesz przemyśleć spacery. Samochód nie zawsze musi być niezbędnym narzędziem w drodze do pracy. Warto od czasu do czasu poświęcić ten czas na dłuższy spacer. W ten sposób nie tylko zadbasz o środowisko naturalne, ale również poprawisz swoje ciśnienie, wzmocnisz nogi, usprawnisz mięśnie i kości. Jeśli mieszkasz w bloku wyposażonym w wygodną windę – wybierz schody. Poprawisz dzięki temu mięśnie pośladków, ud oraz łydek. To sprawi, że wakacyjny wyjazd w góry będzie dla Ciebie łatwiejszy i przyjemniejszy.

Dobrze zaplanuj trasę wycieczki

Ty najlepiej znasz swój organizm i dobrze wiesz, czy lepsze będą lżejsze spacery w dolinach, z których z radością obserwować będziesz korony gór, czy jesteś wytrawnym piechurem i wspinanie się nie stanowi dla Ciebie problemu. Warto jednak przed wycieczką opracować trasę biorąc pod uwagę porę roku, kolor górskiego szlaku oraz odległość od miejsca noclegowego. Idąc w góry konieczne jest również śledzenie prognozy pogody, która szczególnie w wysokich partiach często się zmienia.

Odpowiedni strój

To jeden z najważniejszych elementów górskiej wyprawy. Dobrze dobrana odzież i buty górskie zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas wyprawy. Wybierając odpowiednie ubrania zwróć uwagę, czy jest ona wykonana z termoaktywnych, oddychających materiałów. Taka odzież pozwala na utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała bez narażenia na spocenie, przegrzanie lub wychłodzenie. Kolejnym istotnym elementem są właściwe buty trekkingowe. Ważne, aby buty były wodoodporne, a równocześnie oddychające. Buty trekkingowe Keen są wyposażone w doskonałą do górskich wypraw podeszwę, która zapewnia dobrą przyczepność do podłoża, nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Marka Keen oferuje zarówno buty trekingowe niskie – dobre do dłuższych wycieczek, jak również buty trekkingowe wysokie – doskonale sprawdzające się w wyższych partiach gór. 

Materiał partnera

Share