Czas relaksu, czyli meble ogrodowe idealne do odpoczynku

meble ogrodowe

Jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu i planujecie wcielić w życie plany o własnej strefie wypoczynkowej? Aby taki kącik do relaksu pod chmurką mógł zaistnieć, niezbędne są wygodne i odporne na działanie czynników atmosferycznych meble ogrodowe. Dzisiaj powiemy nieco o tym, jak je dobrać do swoich potrzeb i które z nich najlepiej sprawdzają się podczas odpoczynku. Oferta producentów w tym zakresie z roku na rok jest coraz bardziej różnorodna, dlatego przed zakupem warto zaktualizować swoją wiedzę na temat dostępnych opcji.

Wygodny salon pod chmurką – jakie wybrać meble ogrodowe do wypoczynku?

Strefa do relaksu pod chmurką w zależności od przestrzeni, jaką dysponuje, może być minimalistyczna i oszczędna w wyrazie lub kompleksowo wyposażona w meble ogrodowe z najwyższej półki. Metraż jest ważnym czynnikiem warunkującym jej ostateczny kształt, dlatego dzisiaj podpowiemy wam, jak nie rezygnując z komfortu, dopasować konkretne rozwiązania do posiadanej ilości miejsca i własnych potrzeb. Nawet z małego tarasu czy balkonu będziecie w stanie całkiem sporo wycisnąć, pod warunkiem, że podejdziecie do aranżacji z odpowiednią dozą kreatywności i wykorzystacie pomysłowo potencjał, jaki skrywają w sobie rozkładane, modułowe czy wielofunkcyjne meble ogrodowe

Meble ogrodowe idealne do wypoczynku powinny jak najlepiej odzwierciedlać wasze preferencje dotyczące spędzania czasu na zewnątrz. Może uwielbiacie czytać książki i spędzać poranki w ogrodzie w towarzystwie kawy? Albo lubicie wylegiwać się na słońcu, popijać zimą lemoniadę i łapać promienie słoneczne? Każda z tych form aktywności wymaga wyposażenia salonu pod chmurką w praktyczne rozwiązania, które pozwolą korzystać z uroków lata bez wychodzenia z domu i odpoczywać na co dzień w pięknych okolicznościach przyrody. Wspólnie ze stylistami marki sfmeble.pl przygotowaliśmy kilka propozycji popularnych mebli ogrodowych, które najlepiej sprawdzają się podczas relaksu. 

Sofy i narożniki modułowe: najlepsze rozwiązanie dla miłośników komfortu

Urządzając strefę wypoczynkową można sięgnąć po sofę lub narożniki modułowe, które dają możliwość elastycznego dopasowania poszczególnych elementów do indywidualnych preferencji. Na małym balkonie takie meble ogrodowe nie mają szansy zaistnieć, ale już na nieco większym tarasie czy w ogrodzie idealnie spełnią swoje funkcje. Sofy ogrodowe, podobnie jak kanapy narożne, można obecnie kupić pojedynczo lub w zestawie z fotelami, stolikiem czy dodatkowymi pufami. 

Klasyczna sofa 2- lub 3-osobowa jest w stanie zapewnić całkiem sporo miejsca do odpoczynku i odnaleźć się w większości ogrodów, jednak i od tej reguły można znaleźć pewne wyjątki. Różnica w wymiarach pomiędzy zwykłą kanapą a sofą narożną nie jest obecnie aż tak znacząca, tym bardziej, że producenci coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania modułowe. Sofa z ruchomymi elementami może zostać ustawiona w dowolnej konfiguracji, a co za tym idzie, zgrabnie dopasować się do układu przestrzeni i położenia tarasu czy ogrodu. 

Fotele wiszące i na nóżkach: twój sposób na przytulny ogród, taras i balkon

Bardzo fajną opcją wypoczynkową są także fotele, zarówno te wsparte na tradycyjnych nóżkach, jak i te w formie wiszącej. Popularne modele w kształcie jaja, bocianie gniazda czy krzesła brazylijskie mogą być świetną alternatywą dla huśtawki, a jednocześnie zapewniać wygodne miejsce do relaksu na zewnątrz w okresie wiosenno-letnim. Takie meble ogrodowe dobrze odnajdują się nie tylko na dużym metrażu, ale też na niewielkich powierzchniach, jakimi dysponują zwykle małe tarasy czy balkony. Oprócz nich do wyboru macie także modne fotele wyplatane z żyłek, bambusa i technorattanu w kolorach bieli lub szarości, modne fotele okrągłe czy fotele tapicerowane wodoodpornymi tkaninami.

Leżanki ogrodowe: wygodne meble ogrodowe w ekskluzywnej odsłonie 

Jesteście miłośnikami komfortowych i ekskluzywnych siedzisk? Skierujcie swoją uwagę na leżaki i szezlongi. Niektóre meble ogrodowe mogą zaoferować większy poziom wygody ze względu na zastosowanie do ich wykonania materiały i rozwiązania konstrukcyjne, a leżanki zdecydowanie zaliczają się do ich grona. Oprócz sporej powierzchni wypoczynkowej otrzymujecie tutaj wydłużone siedzisko z miękkimi poduszkami, podłokietniki, a nierzadko także możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia na kilku poziomach. Wiele spośród leżaków dostępnych w ofercie producentów posiada mobilne kółka ułatwiające przemieszczanie, możliwość składania oraz sztaplowania, która bardzo ułatwia przechowywanie mebli ogrodowych poza sezonem. Takie modele znajdziecie na sfmeble.pl. 

Stoliki ogrodowe i stoły z krzesłami: sprawdzony przepis na piękną jadalnię w ogrodzie

Mówiąc o meblach ogrodowych najlepszych do odpoczynku nie moglibyśmy pominąć milczeniem małych stolików i stołów ogrodowych z krzesłami, które tworzą idealną przestrzeń do delektowania się kawą czy wspólnego celebrowania posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli chcecie zapewnić sobie prawdziwie komfortowe warunki do relaksu to zdecydowanie powinniście je uwzględnić w swoich planach aranżacyjnych. Nieobecność stolika kawowego może nie być aż tak dotkliwa, ale brak stołu i stojących za jego blatem krzeseł już da się wyraźnie odczuć. Udane garden party czy grill bez takich mebli się nie obejdzie, dlatego z myślą o takich formach spędzania czasu, warto znaleźć dla nich miejsce w ogrodzie i na tarasie.

Materiał sponsorowany

Share