Gdzie kupować kawę świeżo paloną?

Świeżo palona kawa

Świeżo palona kawa, zmielona tuż przed jej zaparzeniem gwarantuje niezapomniany aromat i smak naparu. W wielu sklepach możemy zakupić gotowe do zmielenia ziarna kawy w szczelnych opakowaniach. Na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że nic takiej kawie nie brakuje. Nawet aromat wyczuwalny jest po otwarciu opakowania z kawą. Mimo to samo zmielenie kawy przed jej zaparzeniem i podaniem to co najwyżej połowa sukcesu. To jakiego rodzaju ziaren użyjemy ma także niebagatelne znaczenie dla finalnego smaku kawy.

Palarnia kawy sklep i kawiarnia

W niewielkich, rzemieślniczych palarniach kawy, a także w specjalistycznych sklepach z aromatycznym ziarnem dostępna jest najczęściej zupełnie inna kawa niż na półce w pobliskim dyskoncie albo supermarkecie. To kawa świeżo palona. Wytwórcy i dostawcy kawy na masową skalę zupełnie inaczej podchodzą do procesu jej wytwarzania niż zapaleni kawosze, a tacy zwykle otwierają kameralne sklepy i palarnie. Kawa świeżo palona o wiele dłużej utrzymuje swój aromat, ponieważ ziarna, jak sama nazwa wskazuje, są palone świeżo przed ich zakupem i zapakowaniem. Taka kawa posiada także swoją datę przydatności do spożycia, a właściwie dotyczy ona okresu, kiedy ziarna najlepiej zachowują swój aromat. Palarnia kawy sklep i kawiarnia w jednym są spotykane najczęściej. Na miejscu można zatem zdegustować różne gatunki jeszcze przed wyborem tego ulubionego. Tymczasem ziarna sprowadzane przez takie rzemieślnicze palarnie są zdecydowanie innymi ziarnami, niż ziarna kawy przeznaczone do masowej konsumpcji. Wielkie koncerny, zajmujące się najczęściej sprowadzaniem kawy do Europy stawiają zwykle nie tyle na jakość, co na uprawy i proces palenia dające jak najszybsze efekty, a co za ty idzie – zyski. Kawa taka zatem po zbiorach obejmuje ziarna różnej klasy wymieszane ze sobą. Mechaniczne i masowe palenie ziaren kawy również nie sprzyja najlepszym możliwym rezultatom a zwykle – trwa po prostu krótko. 

Kawa sklep online – także świeżo palona

Czy kawę świeżo paloną w ziarnach należy koniecznie kupić stacjonarnie tuż po jej przygotowaniu? Oczywiście, że taka kawa ma stosunkowo długi termin ważności. Nie każdy w bliskiej okolicy swojego zamieszkania ma takiego rodzaju sklep. Na szczęście najlepsze rzemieślnicze palarnie prowadzą także sprzedaż internetową świeżo palonych ziaren. Wystarczy zatem zamówić je online. To dobra alternatywa dla zakupów stacjonarnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że większość sklepów z kawą online na życzenie klienta będzie wysyłała przypomnienie o zamówieniu kolejnej porcji w określonym terminie. 

Artykuł sponsorowany

Share