Czy można wykorzystać botoks w leczeniu nadmiernej potliwości?

Nadmierne pocenie się pach, stóp lub dłoni jest bardzo kłopotliwe dla osoby, która się z tym zmaga. Wiecznie obawia się ona tego, iż na jej ubraniach pojawi się widoczna plama – lub będzie ona musiała uścisnąć dłoń innej osoby. Jeśli my nie mamy podobnych doświadczeń to tak naprawdę w ogóle o tym nie myślimy – a dla kogoś innego tak proste czynności są bardzo stresujące. Co jest tego przyczyną? Może być ich bardzo wiele – począwszy od nerwów po problemy hormonalne. W pierwszej kolejności powinno się tutaj faktycznie zawsze skonsultować z lekarzem – on podpowie nam, czy da się w jakikolwiek sposób leczyć nasze nadmierne pocenie.

Bywa jednak tak, że po wielu wizytach dowiadujemy się, iż nasz problem nie ma żadnej konkretnej przyczyny i najpewniej są to właśnie nerwy bądź genetyka – wtedy nie da się raczej zwalczyć tego za pomocą leków. Do dyspozycji mamy jednak botoks. Toksyna botulinowa kojarzy nam się najczęściej z usuwaniem zmarszczek – ale możemy ją wykorzystać także do zablokowania zakończeń nerwowych. Jeżeli chcesz zapisać się na botoks Łódź proponuje Ci taki zabieg w wielu klinikach.

Oczekiwane rezultaty

Wstrzyknięcie botoksu w dłonie, pachy lub stopy może być odrobinę bolesne – skóra tam jest wrażliwa lub gruba i obie te kwestie sprawiają, iż mocniej czujemy każde wkłucie. Klienci jednak zwykle w ogóle na to nie narzekają, bo uzyskiwane efekty są na tyle dobre, iż nie przejmujemy się krótkotrwałym bólem. W razie potrzeby można też skorzystać ze znieczulenia. Botoks praktycznie całkowicie hamuje wydzielanie się potu, a rezultat powinien utrzymać się przynajmniej przez 6-8 miesięcy.

Bardzo rzadko zdarza się tak, iż ktoś nie jest zadowolony z takiego leczenia nadmiernej potliwości – jeśli dochodzi do tego typu sytuacji to winne jest tutaj najpewniej nieprawidłowe dobranie dawki toksyny botulinowej. Czas utrzymywania się efektów będzie zależny od naszego organizmu, ale na pewno będzie to przynajmniej kilka miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu jesteśmy w stanie bardzo szybko powrócić do naszych normalnych obowiązków. Na skórze mogą nam pozostać niewielkie ślady po wkłuciach, ale powinny one zniknąć po około 2-3 dniach. Cała procedura trwa nie dłużej niż kilkanaście minut i po zdezynfekowaniu skóry – możemy udać się do domu.

Przez kilka dni warto powstrzymać się od nadmiernej aktywności fizycznej i ten konkretny obszar, gdzie była wstrzykiwana toksyna botulinowa – trzeba koniecznie utrzymywać w czystości. Sprawdź zabiegi w Eskulap Medycyna Estetyczna.

Artykuł partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Szezlongi, zwane dziś częściej leżankami, są meblami jedynymi w swoim…