Czy w Polsce OZE się opłaca? Jak dział fotowaltaika?

Światowa gospodarka zmienia się w kierunku bardziej ekologicznym, a w ślad za globalnymi ruchami idą również zmiany w naszej mentalności. Coraz więcej osób na całym świecie jest świadomych kwestii ekologicznych i chętniej niż kiedykolwiek wcześniej inwestuje w OZE. Jako naród mamy jeszcze nieco do nadgonienia, ale idziemy w znakomitym kierunku. Spośród OZE (Odnawialnych źródeł energii) niezwykle dużą popularnością w naszym kraju cieszą się instalacje paneli słonecznych. Jest to o tyle paradoksalne, że tego typu instalacje budziły do niedawna pewne skrajne emocje w naszym kraju. Jak dział fotowaltaika?

Zbyt mało słońca w Polsce – prawda czy mit?

Przez lata to właśnie stwierdzenie zniechęcało wiele osób do korzystania z OZE w swoich domach. Jest to mit. W Polsce bez trudu możemy uzyskać nawet całkowitą niezależność energetyczną przy zainstalowaniu odpowiedniej ilości solarów. Dodatkowo należy pamiętać, że nowoczesne panele fotowoltaiczne zbierają jeszcze więcej energii słonecznej, a specjalne systemy są tak skonstruowane, by na przykład podążać za słońcem (w przypadku paneli montowanych naziemnie). Fotowaltaika w Rzeszowie działać będzie tak samo znakomicie jak ta w Szczecinie. Poza pewnymi skrajnymi sytuacjami zapewnimy sobie dostawę energii do domu w ten sposób na terenie całego kraju.

Panele fotowoltaiczne – koszty

Koszty wydają się duże, ale w rzeczywistości wszystko zależy od tego, jak sprawnie będziemy ubiegali się o dotację. Na dzień dzisiejszy nadal znaczną część inwestycji możemy w ten sposób refundować. Firmy montujące panele fotowoltaiczne w Rzeszowie zwykle posiadają wiedzę na ten temat, a ich eksperci w ramach usługi chętnie pomogą nam również w wypełnieniu i złożeniu wszystkich dokumentów. Po latach doświadczeń wiemy, że panele takie praktycznie zawsze się zwracają po kilku latach, a dodatkowo jeżeli zainstalujemy ich odpowiednią ilość pozwalają nawet zarabiać za wyprodukowane nadwyżki prądu.

Jakie jeszcze rozwiązania OZE są warte uwagi?

Poza panelami słonecznymi warto zwrócić uwagę również na energię z turbin wiatrowych (ich mniejsze wersje nie tylko będą wydajne, ale również stanowić będą ciekawy element ozdobny naszego ogrodu), a także rozwiązania mające na celu oszczędzenie zużywanej na co dzień wody. To chociażby przydomowe oczyszczalnie i systemy odzyskiwania deszczówki.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Overview to wyjątkowe wydarzenie modowe, które odbywa się cyklicznie na…