Siła polskiej mody – relacja z Overview

Siła polskiej mody - relacja z Overview (1)

Overview to wyjątkowe wydarzenie modowe, które odbywa się cyklicznie na Mysiej 3 w Warszawie. 10 projektantów zaprezentowało swoje propozycje na jesień oraz zimę. Wśród nich znaleźli się m.in. Lidia Kalita, jedna z najbardziej cenionych polskich projektantek, która ubiera polki już od ponad 20 lat. Na ten sezon przygotowała ciepłe, jesienne stylizacje, utrzymane w kolorach bieli, beżu i szarości. Naturalne mate-riały i przyjazne barwy to wszystko sprawiło, że kolekcja skradła serca wszystkich gości.

Ismena Warszawska

Postawiła na niezwykle kobiece, zmysłowe i sensualne wieczorowe kreacje, pokaz uzupełniła piękna muzyka klasyczna. Jej każdy projekt idealnie leży na każdej kobiecie, przez co wydobywa walory sylwetki. Artystka w swoich pracach łączy rzemiosło i sztukę.

Angelika Józefczyk

Pokazała różnorodną kolekcję w której każda kobieta może znaleźć odpowiednią dla siebie kreację. Od cekinowych sukienek po klasyczne garnitury z których projektantka słynie. Józefczyk stawia na najwyższą jakość, wykorzystując materiały pochodzące od europejskich producentów, głównie z Włoch i Portugalii. Produkcja jak zawsze odbywa się lokalnych rodzinnych pracowniach krawieckich, które podtrzymują rodzinne tradycje, przykładając wielką wagę do jakości wykonania.

Marzena Kowalska

Postawiła w tej kolekcji na ekologię, dlatego wykorzystuje wyłącznie naturalne tkani-ny. Zrezygnowała też z użycia skóry naturalnej na rzeczy tej ekologicznej. W tym sezonie inspirowała się powracającymi trendami z lat 90-tych. Projektantka uzupełniła stylizacje ekstrawaganckimi nakryciami głowy.

Karolina Tokarska

To specjalistka od kobiecych potrzeb. Potrafi wydobyć piękno skryte w kobiecym ciele. Jej stylowa kolekcja bielizny była niezwykle elegancka a zarazem prosta w swej formie.

True Color by Ann

Projektantka na jesień proponuje idealnie skrojone ciepłe płaszcze. Jej kolekcja kiero-wana jest do kobiet żyjących w wielkim mieście i czerpiących z niego siłę i inspiracje. W pokazie zaprezen-towała również propozycje dla panów, które wzbudziły duże uznanie wśród męskiej części publiczności. W tym roku marka obchodzi czwarte urodziny.

Dominika Młyńczak

Projektantka z Wrocławia zaprezentowała kolekcję w której każda kobieta będzie mo-gła czuć się swobodnie, komfortowo i stylowo. Większość stylizacji powstała z autorskich tkanin

BezAle

To marka, która niedawno otworzyła butik w warszawskim Koneserze. Na Mysiej zaprezentowała jesienne stylizacje dla kobiet i mężczyzn, spójna kolekcja jest wykonana z najwyższej jakości tkanin. Świetnym dodatkiem modelek i modeli były okulary marki Bodyych. Dzięki nim wszyscy na wybiegu wy-glądali hipnotyzująco.

COSEL

Kolekcja prezentowana na Overview miała swoją premierę kilka dni wcześniej na fashionweeku w Mediolanie. Zwiewne, barwne i niezwykle stylowe sukienki zostały docenione przez publiczność w Medio-lanie oraz Warszawie.

Dorota Lik

To łódzka projektantka, która zaprezentowała nietuzinkową kolekcję utrzymaną w kolorystyce bieli, czerni i szarości.

Materiały prasowe

Patronat medialny – www.feszyn.com

Share