Czy warto kupować zamienniki perfum oryginalnych?

Zamienniki perfum oryginalnych cieszą się na rynku coraz większą popularnością. To świetne rozwiązanie dla osób oszczędnych i tym, którym nie zależy na tzw. prestiżu. Z czego wynika rosnące zainteresowanie odpowiedników markowych perfum? Co różni je od oryginałów?

Czym w ogóle są zamienniki perfum oryginalnych?

Odpowiedniki perfum oryginalnych mają podobne lub niemal identyczne nuty zapachowe jak oryginalne perfumy. Są idealnym wyborem dla osób, których nie stać na markowe produkty, a jednocześnie chcą ładnie pachnieć. Pod względem trwałości zamienniki wypadają bardzo dobrze. Utrzymują się na ludzkiej skórze przez wiele godzin. Zazwyczaj są zamknięte w prostych buteleczkach. Szeroką ofertę tego typu produktów znaleźć można np. w sklepie internetowym https://neblina.pl/

zamienniki perfum

Co różni zamienniki perfum markowych od oryginałów?

W zasadzie największa różnica między markowymi perfumami a ich zamiennikami dotyczy ceny. Zapachy te są na ogół nie do odróżnienia. Odpowiedniki oryginalnych perfum nie cechują się także krótszą trwałością. 

Wiele osób wybiera obecnie zamienniki perfum oryginalnych, bo są po prostu tańsze od markowych zapachów. Tymczasem nie każdy może pozwolić sobie na wydanie bardzo dużej sumy na niewielką fiolkę znanych perfum. Oryginalne marki są dedykowane osobom, które cenią sobie prestiż. 

Jak powstają zamienniki oryginalnych perfum? W praktyce proces ich produkcji nie różni się zbyt mocno od produkcji markowych zapachów. Najpierw pracę zaczynają specjaliści, którzy rozpracowują nuty zapachowe perfum, a potem przygotowują podobne kompozycje. Do produkcji zamienników wykorzystywane są takie same lub bardzo podobne składniki. Stosowane są także utwardzacze. To dzięki nim zapachy utrzymują się na skórze przez długi czas. 

zamienniki perfum

Z czego wynika atrakcyjna cena zamienników perfum oryginalnych?

Wiele osób wychodzi z założenia, że zamienniki są gorsze, bo są po prostu tańsze. Nie jest to jednak prawdą. Horrendalnie wysokie ceny perfum mają związek nie tyle z ich wysoką jakością czy oryginalnością. Z czego zatem wynikają?

Produkty marek premium muszą słono kosztować. W tym przypadku płaci się bowiem za sam prestiż ich posiadania. Tak jest z perfumami czy wieloma ubraniami. Płaci się za logo, nazwę marki na danym produkcie. Oczywiście wiąże się to z ich wysoką jakością, ale nie są one kilka razy lepsze od tańszych zamienników. 

Nie da się ukryć, że na sumaryczne koszty oryginalnych perfum wpływa też cena ich promocji, działań marketingowych. W praktyce nawet 40% ceny danego flakonu to właśnie koszty reklamy. Trudno się temu dziwić. Wiele znanych perfum jest reklamowanych przez gwiazdy światowego formatu. Aktorki czy piosenkarki niekiedy są nawet twarzami danych zapachów. Końcowe koszty ponoszą oczywiście klienci. 

zamienniki perfum

Trzeba też wspomnieć o kosztach opakowania. Oryginalne flakoniki nie są tanie w produkcji. Dla porównania zamienniki perfum oryginalnych są często sprzedawane w prostych, minimalistycznych opakowaniach. Nie jest to ich wadą – w końcu najważniejszy i tak jest zapach.

Czy warto kupować zamienniki markowych perfum?

Warto sięgać po zamienniki oryginalnych perfum. To świetna okazja dla tych osób, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na zakup markowych produktów. W praktyce różnica między oryginalnymi perfumami a ich odpowiednikami jest niewielka lub nie ma jej w ogóle. Zamienniki są idealnym rozwiązaniem także dla tych osób, które lubią eksperymentować. Dzięki nim można sprawdzać nowe zapachy, nie wydając przy tym majątku. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Stephen Kinga nikomu nie trzeba przedstawiać. To wybitny amerykański pisarz,…