Czy warto zatrudnić konsultanta ślubnego?

Czy warto zatrudnić konsultanta ślubnego

Wiele par podczas organizacji ślubu decyduje się na skorzystanie z fachowej pomocy. Przygotowanie przyjęcia to bardzo duże przedsięwzięcie, które wymaga olbrzymiego zaangażowania i dobrej organizacji. W takiej sytuacji warto skorzystać z wedding plannera, który specjalizuje się w organizacji ślubów i wesel.

Kim jest konsultant ślubny?

Zawód przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wynajęcie profesjonalnej osoby do pomocy jest czymś zupełnie normalnym. Zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością dogłębna znajomość branży oraz posiadanie odpowiednich kontaktów ułatwiających organizację przyjęcia. Osoba taka kompleksowo zajmie się każdym aspektem i dopnie wszystko na ostatni guzik, by zadowolić przyszłych nowożeńców.

W czym pomoże konsultant ślubny?

Wedding planner pomoże Parze Młodej i jej Rodzicom w czasie przygotowań do ślubu i wesela oraz w samym dniu uroczystości. Co konkretnie wchodzi w zakres jego kompetencji?

1. Opracuje harmonogram uroczystości.
2. Przygotuje budżet ślubny.
3. Stworzy wspólną wizję imprezy.
4.Pomoże przy formalnościach formalno – prawnych w urzędzie.
5. Znajdzie sprawdzonych podwykonawców.
6. Przedstawi dogodne lokalizacje na uroczystość.
7. Wynegocjuje korzystne umowy.
8. Zajmie się logistyką i zakwaterowaniem gości weselnych.
9. Przygotuje papeterię ślubną.
10. Będzie koordynował dzień ślubu.

Więcej informacji o zakresie świadczenia usług przez konsultanta ślubnego znajdziecie na https://passionforwedding.pl/

Dla kogo wedding planner?

Tak naprawdę z usług konsultanta może skorzystać każda Para Młoda, która ceni sobie wygodę i komfort. Jednak to również doskonała opcja dla zapracowanych. Należy bowiem pamiętać, że przygotowanie uroczystości jest bardzo czasochłonne i wymaga zaangażowania już na kilka miesięcy przed ślubem. Skorzystanie z usług wedding plannera to również sposób na zorganizowanie przyjęcia wymarzonego. Osoba doświadczona w branży ma większe możliwości i szersze pole do działania, by zorganizować uroczystość, o której marzy Panna Młoda.

Ile kosztuje skorzystanie z profesjonalnej pomocy?

Wedding planner to osoba, która całkowicie angażuje się w realizację założonego planu. Cena uzależniona jest od zakresu jego zadań oraz od regionu. Każdy profesjonalny konsultant ma swój cennik, z którego można wybrać poszczególne elementy. Każda sytuacja jest inna i zależy od indywidualnej wyceny. W tym celu wystarczy umówić się na konsultację, by poznać szczegółową wycenę przyjęcia. Zazwyczaj to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od zakresu zadań.

Materiał zewnętrzny

Share