W czym pomaga ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to dziedzina, która rozwija się dynamicznie, a zabiegom tego rodzaju poddaje się coraz więcej osób. Do niedawna był to temat tabu, ale coraz większa świadomość społeczna sprawia, że z tą problematyką – która nie zawsze ma znaczenie jedynie estetyczne – stykamy się coraz częściej.

Ginekologia estetyczna -c o to jest?

Ginekologia estetyczna to cały zestaw zabiegów, które pozwalają w mało inwazyjny sposób poprawić wygląd narządów i okolic intymnych. Zakres tych metod jest bardzo szeroki – od korekcji czysto pod kątem estetycznym aż po niwelowanie skutków chorób i poprawę jakości życia pacjentki (lub pacjenta – to także obszar, który systematycznie rośnie, a panowie coraz chętniej korzystają z tego rodzaju zabiegów, choćby po to, aby przeprowadzić operacyjne leczenie stulejki). Zresztą, to właśnie te zdrowotne kwestie, a nie te związane z wyglądem, są najbardziej istotne w tej dziedzinie.

Jak może nam pomóc?

Wiele problemów, które koryguje ginekologia estetyczna wiąże się z pomocą kobiecie. W poradzeniu sobie z procesami, które są związane z prokreacją, a które mogą mieć niezbyt przyjemne skutki. Czasem może to być związane bezpośrednio z porodem, kiedy kobieta chce ukryć blizny (w wyniku cięcia cesarskiego) lub deformacje powstałe w jego trakcie. Może to być przerost warg sromowych albo obniżenie się narządu rodnego, co doprowadza do wstydliwego problemu nietrzymania moczu. Ginekologia estetyczna jest sobie w stanie z tymi wszystkimi problemami poradzić, przywracając komfort sprzed porodu. Może też poprawić jakość życia seksualnego pacjentki, a także opóźnić procesy starzenia się organizmu. Wymiaru estetycznego też nie można deprecjonować. Bo dyskomfort związany z brakiem akceptacji własnego wyglądu może mieć duże znaczenie dla pożycia seksualnego. Dlatego nawet w kontekście estetycznym zabiegi tego rodzaju mogą mieć istotne skutki terapeutyczne.

A co ginekologia estetyczna tak właściwie proponuje?

Jak wspomniano zakres usług jest bardzo szeroki, ale do bardzo popularnych zabiegów należy labioplastyka (wykonywana choćby w Centrum Medycznym Plus Med: https://plusmed.info.pl/ginekologia-estetyczna/). Jest to zabieg, który polega na korekcie warg sromowych mniejszych. Wykonywany jest przede wszystkim, aby zredukować przerost warg sromowych i ich asymetrię. Często stosowana jest także jako zabieg kosmetyczny po porodzie. Warto zaznaczyć, że jest to operacja nie tylko estetyczna, bo przerośnięte wargi sromowe mogą sprawiać ból podczas aktywności fizycznej, stosunku, a także utrudniają higienę intymną.

Często można się spotkać także z clitoroplastyką, czyli plastyką łechtaczki.

Ten rodzaj zabiegu pozwala zwiększyć wrażenia odczuwane podczas uprawiania stosunku. Poprawi estetykę narządów płciowych, a także pomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny. Kolejnym zabiegiem oferowanym przez ośrodki medyczne jest hymenoplastyka. Polega ona na odtworzeniu błony dziewiczej – to jednak zabieg głównie wynikający z kwestii kulturowych. Jest on popularny głównie w krajach arabskich. Do często wykonywanych zabiegów zaliczyć można także lifting pochwy (zabieg polegający na zwężeniu, ujędrnieniu i podniesieniu przedsionka pochwy), waginoplastykę (plastykę pochwy i plastykę krocza, przywracający anatomiczny kształt pochwy po porodzie). Liporedukcję (usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wzgórka łonowego) oraz powiększenie punktu G (zabieg polega na powiększeniu i uwydatnieniu punktu, co pozwala na okresową poprawę jakości wrażeń w czasie stosunku).

Ginekologia estetyczna jest zatem dziedziną, która ma istotny wymiar zdrowotny i ułatwia utrzymanie odpowiedniej higieny. Wpływa także na poprawę jakości życia – tego na co dzień i seksualnego – oraz samopoczucia i komfortu psychicznego. Dzięki całemu szeregowi zabiegów z tej dziedziny można rozwiązać liczne problemy. Związane z życiem intymnym, które jeszcze do niedawna były w gabinetach lekarskich bagatelizowane.

Materiały firmowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
8 kwietnia 2017 r. Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu…