Czym zazwyczaj kierują się kobiety przy wyborze auta?

Czy supersamochody i najnowsze nowinki motoryzacyjne są obiektem zainteresowań płci pięknej? Większość mężczyzn ma stereotypowe myślenie o kobietach kupujących samochód. Jest takie, że interesuje je wyłącznie kolor lakieru i tapicerki a o parametrach technicznych nie mają pojęcia. Nic bardziej mylnego! Czym zazwyczaj kierują się kobiety przy wyborze auta?

Więcej wiedzą niż mężczyźni

Współczesne kobiety doskonale orientują się w nowościach technicznych aut i coraz częściej supersamochody z najwyższej półki są w ich zasięgu. Chcą kupować drogie i niezawodne auta w których będą mogły poczuć się wyjątkowo i ekskluzywnie. Według danych coraz więcej kobiet decyduje się na zakup aut z drugiej ręki. Kobiety wybierają auto skup warszawa wola i często zabierają ze sobą przyjaciółkę lub kogoś z rodziny. Przy zakupie kierują się przede wszystkim wygodą codziennej jazdy, a także aspektami praktycznymi.  Lubią też auta które podkreślają ich osobowość. Jeśli chodzi o kolor ma dla nich drugorzędne znaczenie. Co ciekawe to mężczyznom zdarza się kupić auto pod wpływem emocji.

Luksusowe marki

Dla mieszkanek dużych miast, dużą rolę odgrywa czym jeżdżą, stają się też klientkami luksusowych marek. Według Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, badania wykazały, że kobiety w wieku 18 – 24 lat stanowią aż 42 procent osób posiadających prawo jazdy. Panie traktują samochód jako narzędzie ułatwiające codzienne życie. Dlatego to, jaki rodzaj auta wybiorą, świadczy w dużym stopniu o roli jaką ma pełnić na co dzień. Inny model wybierze studentka, inny businesswomen a inny mama dwójki dzieci. Eksperci serwisu otoMoto.pl sprawdzają, jakie modele oferuje rynek dla każdej z tych grup oraz ile kosztują.

Super samochody w Polsce stają się już codziennym widokiem na szosach

Kobiety sukcesu widzą siebie coraz częściej w drogich limuzynach lub luksusowych sportowych autach o niesamowitych osiągach. Prym w tej kategorii wiedzie elegancki Jaguar XF, który kosztuje minimum 128 tys. Jeszcze droższy okazuje się Audi TTS, zwycięzca w kategorii samochodów sportowych. To auto idealne dla miłośniczek dynamicznej jazdy. Jego serce bije z mocą 272 koni mechanicznych, co daje niezłe przyspieszenie przy niskim jak na tego typu samochód spalaniu. Wersja kabrio z 2009 roku na internetowej giełdzie motoryzacyjnej dostępna jest za około 151 tys. zł.

Super samochody 2015 Lista ta zawiera najszybsze samochody osobowe, które są dopuszczane do ruchu na drogach publicznych, ale nie obejmuje samochodów wyścigowych, użytkowanych jedynie na torach wyścigowych (np. Formuły 1). I tu lista kobiet niestety nie jest imponująca. Od momentu powstania mistrzostw świata kierowców w 1950 roku, pięć kobiet zostało zgłoszonych do startu w wyścigach Formuły 1, jednak tylko dwóm udało się zakwalifikować i wystartować w wyścigu. Kobietą, która startowała w największej ilości Grand Prix jest Lella Lombardi, która wystartowała w 12 wyścigach, z 17 do których została zgłoszona.

Jest ona także jedyną kobietą, która zdobyła punkty w Mistrzostwach Świata Formuły 1

Lombardi w swoim drugim starcie w mistrzostwach świata, podczas Grand Prix Hiszpanii na torze Montjuïc Circuit zajęła 6. miejsce, jednak otrzymała pół punktu, ponieważ wyścig został przerwany po 29. okrążeniach z powodu wypadku Rolfa Stommelena, podczas którego zginęło czterech kibiców. Zdecydowanie super samochody gry, w których można wirtualnie popróbować swoich sił za pomocą symulatora.

Kolejnym z niezwykłych wydarzeń, (gdzie kobiety występują ale raczej w roli ozdoby) motoryzacyjnych jest największy wyścig świata Gumball 3000 to jeden z najbardziej zwariowanych wyścigów świata. Zwariowane gwiazdy w swoich superszybkich samochodach takich jak Ferrari, Lamborghini, Porsche w ciągu siedmiu dni pokonują 3000 mil przemierzając Europę.

Współczesne kobiety są pewne siebie, zaradne i niczego się nie boją

Kupują super samochody, kolekcja takich aut jak Ferrari, Maserati, Lamborghini jest w zasięgu wielu kobiet sukcesu, które kupują je dla własnego komfortu i atrakcji z szybkiej jazdy, a nie twierdzą błędnie mężczyźni dla koloru maski auta. Świat motoryzacji rozwija się jak szalony, to tylko kwestia czasu kiedy kobiety zawładną Formuła 1 i wiele będą mogły mężczyzn nauczyć.

Materiał przygotowany we współpracy skup aut Piaseczno.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Lubisz stosować naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów? A…