Damska kolekcja Wólczanka i Lambert na sezon jesień-zima 2017

Inaugurujemy kolejny sezon, który będzie należał do koszuli. Ten ponadczasowy element garderoby już dawno przekroczył granicę biura czy urzędu i w swojej wędrówce trafił aż na salony. Patrząc na propozycje z jesienno-zimowej kolekcji marek Wólczanka i Lambert, w której obok koszul czysto biznesowych pojawiły się także modele ozdobione kobiecymi bufkami czy uszyte ze szlachetnej koronki, jest to w pełni zrozumiałe. Damska koszula zasługuje na to, aby wreszcie błyszczeć na pierwszym planie.

Damska kolekcja Wólczanka

Pożegnaliśmy wiosnę, ale bynajmniej nie mamy zamiaru rozstawać się z kwiatami. Wysmakowane printy w klimacie baśniowego ogrodu doskonale sprawdzą się także jesienią i zimą. Mnogość dostępnych wariacji może onieśmielać. Pąki o rozmytych konturach czy  drobna kwiatowa łączka stoją w opozycji do nowoczesnych multiplikacji i surowych w formie graficznych nawiązań do świata flory. Do królestwa zwierząt nawiązują z kolei  wielokolorowe cętki oraz desenie zainspirowane fakturą wężowej skóry. Wśród zdobień wyróżniają się efektowne żaboty, kobiece fontazie oraz romantyczne falbanki zdobiące linię kołnierzyka, stójki czy mankietów. Na uwagę zasługują również rozszerzane rękawy, które na nowo definiują proporcje sylwetki.

Perski motyw paisley

Oprócz kwiatów na koszulach Wólczanki przewija się także perski motyw paisley z charakterystycznym elementem w kształcie przypominającym zakręconą łzę. W kolekcji na jesień i zimę posłużył on jako punkt wyjścia do stworzenia fantasmagorycznych, wielkokolorowych mozaik w orientalnym klimacie obecnych m.in. na koszulach z kokardami wiązanymi pod szyją.

W kolekcji na jesień i zimę obok wielobarwnych, działających na zmysły wzorów pojawiły się także bardziej stonowane modele koszul, stworzone z myślą o paniach, których strój w miejscu pracy powinien nawiązywać do zasad tradycyjnego dresscode’u. Dominują tu przede wszystkim czerń i biel wyeksponowane w formie ciemnych nadruków na jasnym tle lub też ich negatywu. Silne kontrasty budują melancholijny klimat bliski stylistyce kina noir, dzięki czemu każda Klientka marki będzie miała szansą choć na chwilę jak współczesna wersja femme fatale.

Kolekcję koszul uzupełniają damskie swetry – w tym golfy, z mieszkanki wełny i kaszmiru oraz szeroki wybór eleganckich chust uszytych z tkaniny wełnianej lub wysokogatunkowego jedwabiu.

Nową kolekcję Wólczanki promuje sesja zdjęciowa zrealizowana w designerskim wnętrzu, którego wystrój z jednej strony podkreśla biurowy, a z drugiej casualowy charakter prezentowanych stylizacji. Fotografowi Kamilowi Strudzińskiemu pozowali Paulina Wyka z agencji Model Plus oraz Francuz John Esposito. Dopełnieniem zdjęć są filmy zrealizowane przez Jacka Jabłońskiego.

Pierwsza odsłona kolekcji jest już dostępna w butikach stacjonarnych oraz sklepie online wolczanka.pl. Kolejne modele z oferty jesienno-zimowej będą pojawiać się w sprzedaży sukcesywnie w trakcie trwania całego sezonu.

MĘSKA KOLEKCJA WÓLCZANKA 

Zdjęcia: Kamil Strudziński

Film kampanijny: Jacek Jabłoński

Modele: Paulina Wyka/Model Plus, John Esposito/DT Model Management

Producent: Agata Kruczek/Papert Pictures

Makijaż: Polka Dzwigała

Włosy: Aneta Paciorek-Dałek

Zdjęcia backstage: Agata Śliwińska

Asystent fotografa: Maciej Kacprzak

Asystent stylisty: Marcin Kulak

Scenografia: R2d2 Kolektyw

WÓLCZANKA

Art directing sesji:

Dyrektor kreatywny: Dariusz Jarzynka

PR Manager: Martyna Foremna

 

Materiały prasowe

Share