Obowiązkowe eleganckie akcesoria na lato

Lato to ulubiona pora roku stylistów i projektantów, gdyż mogą eksperymentować z modą do woli. Kobiety mają do wyboru setki proponowanych stylizacji i dodatków. Właśnie ów akcesoria promowane są obecnie z wielką siłą na fali minimalistycznych trendów, gdyż to one nadają nam klasy i wyrazu.

Diabeł tkwi w szczegółach…

W modzie to powiedzenie jest porównywane do Świętego Grala. Od dawna wiadomo, że właśnie akcesoria i dodatki potrafią z nawet najbardziej prostej stylizacji stworzyć dzieło sztuki. Latem, gdy znacznie łatwiej nam eksponować swój styl warto zaopatrzyć się w kilka drobiazgów, jak kapelusz, modna bransoletka na nogę, stylowe okulary czy zegarki, które dodadzą nam szyku i elegancji.

Szykowne dodatki dla kobiet na lato

Moda obecnie skłania się ku klasyce, prostocie, stonowaniu. Odzwierciedla się to w promowanych naturalnych kolorach, delikatnych, zwiewnych tkaninach, subtelnym wzornictwie. Dzieje się tak dlatego, że styliści dla podkreślenia indywidualności i klasy wybrali w ostatnim sezonie właśnie akcesoria. Jeżeli więc latem pragniesz dodać sobie wytworności zainwestuj w kilka drobiazgów.

  • Złote zegarki damskie

Złote zegarki damskie stanowią jeden z najgorętszych trendów od zeszłego lata. Wiele znanych firm stworzyło nowe, specjalne kolekcje dla pań, powstało wiele nowych brandów i manufaktur, często tworzonych przez designerów, które pochwalić się mogą oryginalnymi rozwiązaniami. Kobiety mogą wybierać zegarki nie tylko ze względu na ich funkcjonalność, lecz także estetykę i nietuzinkowe wzornictwo. Są one utożsamiane z manifestem, dotyczącym indywidualnych gustów i podejściem do wzornictwa.

Złote zegarki damskie są od pewnego czasu obowiązkowym elementem stroju, można je nosić nawet do eleganckich i wieczorowych kreacji, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia.

Współcześnie panuje również moda na zegarki, które łączą rolę eleganckiego, biżuteryjnego dodatku z praktycznymi funkcjami – jak synchronizacja wszystkich kont online.

  • Okulary przeciwsłoneczne

Elegancja latem wymaga także odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. Jest to zarazem inwestycja w design, jak również we własne zdrowie. Niewiele osób wie, że okulary przeciwsłoneczne powinny być kupowane wyłącznie w salonach optycznych, gdyż tylko tam są one przebadane i mają certyfikat filtrów, które chronią nasze oczy przed szkodliwymi promieniami. Dlatego warto wybrać się do salonu i wybrać okulary, podkreślające nasz styl. Większy wydatek na eleganckie okulary, to nie tylko estetyka, lecz przede wszystkim zdrowe oczy. Poza tym porządnych okularów możemy używać latami, gdyż nie niszczą się jak te tanie z sieciówek.

  • Torebka

Podczas Fashion Weeków w Paryżu często można usłyszeć, że kobieta może być ubrana w worek, ale musi mieć piękną torbę. Nie da się zaprzeczyć temu, że prosta stylizacja nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy opatrzona jest oryginalną torebką. Projektanci mają dla kobiet ogromny wybór torebek. Należy więc wybrać taką, które będzie dla nas najbardziej funkcjonalna. Z pewnością porządna torebka to kolejna inwestycja na długie lata.

Share