Dekoracja tortu – na jakie gotowe ozdoby cukiernicze warto się zdecydować?

dekoracja tortu

Trudno jest sobie wyobrazić przyjęcie bez tortu. To wypiek przygotowywany na specjalne okazje – chrzciny, ślub czy urodziny. Ma nie tylko dobrze smakować, ale i pięknie się prezentować. Na jaką dekorację tortu się zatem zdecydować? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju gotowe ozdoby cukiernicze.

Dekoracja tortu w domu – czy to jest w ogóle możliwe?

Dekoracja tortu może być uniwersalna lub nawiązywać do danej uroczystości. Inaczej będzie wyglądać wypiek na urodziny małego dziecka, a inaczej tort przygotowywany na ślub. W sklepie internetowym https://www.cake-land.pl/gotowe-dekoracje znaleźć można gotowe ozdoby cukiernicze, które doskonale sprawdzą się podczas wielu okazji. Z powodzeniem wykorzystać je można we własnym domu. 

W zasadzie dekoracje tortu podzielić można na jadalne i niejadalne. Te drugie wykorzystywane są raczej podczas specjalnych okazji. Do ozdób jadalnych zalicza się m.in. dekoracje czekoladowe, opłatki na tort czy kwiaty jadalne. Niejadalnymi dekoracjami są z kolei np. toppery. 

Bardzo ważne jest to, aby dopasować dekoracje tortu do stylistyki danego przyjęcia. Nie bez znaczenia jest także wielkość samego wypieku. 

dekoracja tortu

Jakie gotowe ozdoby cukiernicze warto wybrać?

Są osoby, które dysponują pewnymi zdolnościami cukierniczymi i samodzielnie przygotowują dekoracje na tort. Jednak ci, którzy nie potrafią samodzielnie wykonać ozdób z masy cukierniczej, wcale nie stoją na przegranej pozycji. W sprzedaży dostępne są bowiem gotowe ozdoby, które przyjmować mogą różnorodne kształty. Każdy więc bez problemu znajdzie to, czego potrzebuje. 

Oczywiście wcale nie trzeba się w tym przypadku ograniczać do ozdób wykonanych jedynie z masy cukrowej. Możliwości jest znacznie więcej. Prawdziwym hitem od kilku lat są np. opłaty i ozdoby waflowe. Pokryć nimi można nie tylko tort, ale i babeczki. Często wykorzystywane są do ozdabiania tortów dla dzieci. 

Osoby, które w ogóle nie mają zdolności manualnych, zdecydować się mogą na zakup topperu na tort. Tego typu dekoracje podbiły rynek i trudno się temu dziwić. Są niedrogie, banalnie proste w użyciu i jednocześnie efektowne wizualnie. Wybrany przez siebie topper wystarczy tylko wbić w górną część ciasta i gotowe. Zdecydować się można na model personalizowany, ale nie jest to konieczne. 

Omawiając kwestię dekoracji tortu, nie można również zapominać o kwiatach jadalnych (idealny wybór na ślub), lizakach cukrowych (uwielbianych przez dzieci) czy klasycznych dekoracjach czekoladowych.

Artykuł sponsorowany

Share