Delikatny makijaż krok po kroku

Wykonywanie delikatnego makijażu to umiejętność, którą każda z nas powinna mieć. W końcu nie ma nic bardziej podkreślającego urodę. A poza tym – trudno codziennie rano znaleźć czas na pełny, intensywny make up. Poznaj wszystkie kroki do idealnego makijażu na co dzień.

Krok 1. Koniec niedoskonałości

Siła delikatnego makijażu leży nie w kolorze czy podkreśleniu ust lub oczu, tylko w idealnie rozświetlonej i gładkiej twarzy. Nieskazitelna twarz to podstawa, dlatego zacznij od tuszowania niedoskonałości. Nałóż korektor na wypryski, a także w formie trójkąta pod oczami, by zakryć cienie. Rozprowadź go gąbeczką, by zatrzeć granicę.

Krok 2. Podkład i rozświetlenie

Następnie nałóż podkład. Do tego także używaj specjalnej gąbki, dzięki czemu warstwa będzie cienka, a efekt bardzo naturalny. Podkład powinien być idealnie dobrany do koloru cery. Dlatego sprawdzaj jego odcień nie na nadgarstku, lecz na szyi, tuż pod linią żuchwy. To tam skóra jest najjaśniejsza. Jeśli chcesz, by twarz była bardziej świetlista, nanieś niewielką ilość rozświetlacza pod oczy lub różu na policzki – wystające w uśmiechu części.

Krok 3. Zmatowienie

Zmatowienie to kolejny ważny element. Delikatny makijaż nie wymaga za wiele kosmetyków, jednak puder jest w czołówce najważniejszych z nich. Puder należy nałożyć dużym pędzlem o miękkim włosiu. Wystarczy oprószyć całą twarz delikatną mgiełką.

Krok 4. Konturowanie oka cieniem

Delikatny makijaż oczu możesz wykonać na dwa sposoby – użyć tylko jednego cienia na ruchomą powiekę lub dodać sobie uroku dwoma różnymi odcieniami. Ten drugi sposób wcale nie jest trudny, a gra ciemniejszym i jaśniejszym kolorem pomaga wykonturować oko, by wydawało się większe. Wystarczy, że ruchomą część pomalujesz jaśniejszym kolorem, a tuż nad linią rzęs i w załamaniu powieki umieścisz ciemniejszy cień. Granicę trzeba rozetrzeć aplikatorem. Jaśniejszym kolorem podkreśl oko pod łukiem brwiowym.

Krok 5. Wytuszowanie rzęs

Ostatni krok do idealnego, delikatnego makijażu to tuszowanie rzęs. Na co dzień wystarczy ci zwykły, klasyczny tusz, który wydobędzie kolor i podkreśli twoje naturalne rzęsy. Możesz także użyć lekko pogrubiającej maskary, by oczy były bardziej ocienione i ładniej się prezentowały. Górne rzęsy maluj, przesuwając po nich zygzakowatym ruchem, a dolne – szczoteczką postawioną pionowo, by ich nie posklejać.

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W przypadku cery suchej działanie mroźnego lub suchego powietrza jest…