Czy aparaty ortodontyczne są modne?

Aparaty ortodontyczne już od dobrych kilku lat nie wzbudzają takiej sensacji. Przez wielu uważane są ponadto za fajny atrybut dodający uroku noszącej go osobie. Coraz więcej ludzi decyduje się na założenie aparatu. Nie są to tylko dzieci czy młodzież. Również osoby dorosłe chętnie decydują się na poprawienie estetyki zgryzu. Nie ma się co dziwić, ceny są coraz bardziej przystępne, szczególnie tych zwykłych, metalowych wersji.

Poza estetyką wyprostowanie zębów ma wiele pozytywów.

Głównym z nich jest zdrowie. Stłoczone zęby lubią „chować” w sobie resztki jedzenia w trudno dostępnych miejscach. Niedoczyszczone mogą powodować próchnicę o której konsekwencjach już chyba nie trzeba więcej mówić. Ponadto krzywy zgryz często jest powodem wad wymowy. Po wyprostowaniu może się okazać że wada samoistnie zniknie. Jeżeli nie warto udać się do logopedy, który pomoże popracować nad czystą wymową. Dodatkowo wady zgryzu mogą zniekształcać rysy twarzy. To tylko kilka z głównych powodów dla których warto zdecydować się na leczenie. A jakie są opcję? O tym dokładniej można dowiedzieć się na pierwszej wizycie.

Konsultacja ortodontyczna Kraków

Konsultacja ortodontyczna to zazwyczaj pierwsza wizyta, na której dokonuje się dokładnych oględzin zgryzu. Ustala się cele oraz wymagania pacjenta co do efektu końcowego. Sprawdza się, czy zęby są zdrowe oraz czy nie wymagają jakiś dodatkowych zabiegów dentystycznych. Bardzo często może się okazać że trzeba pozbyć się jakiegoś zęba (głównie tylnego) aby idealnie ustawić resztę.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

W dzisiejszych czasach wybór aparatów ortodontycznych jest ogromny. Są one przeznaczone dla pacjentów w różnych grupach wiekowych, o różnych wadach zgryzu oraz o różnych poziomach zaawansowania tych wad. Każdy powinien znaleźć coś dla Ciebie. Istnieją aparaty:

  • lingwalne 2D,
  • ortodontyczne kompozytowe,
  • ortodontyczne mieszane,
  • ortodontyczne szafirowe,
  • retencyjne ruchome,
  • retencyjne stałe,
  • stałe metalowe,
  • stałe metalowe rodowane,   
  • wyjmowane jednoszczękowe,
  • wyjmowane obuszczękowe.

O tym, który aparat będzie najodpowiedniejszy dla konkretnego pacjenta powinien zadecydować ortodonta. Oczywiście podchodzi on do tego od bardziej „technicznej” strony. Wszystkimi osobistymi preferencjami należy się z nim jednak podzielić, chociażby w kwestii czy aparat powinien być estetyczny i mało widoczny, czy jest nam to totalnie obojętne.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wykonywanie delikatnego makijażu to umiejętność, którą każda z nas powinna…