Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Dzięki temu, że Internet stał się ogólnodostępny, wiele branż zmieniło swoje oblicze i wyszło naprzeciw klientom. Firmy dostępne do tej pory tylko stacjonarnie, są do naszej dyspozycji online. Dotyczy to także rynku wymiany walut, gdzie tradycyjne kantory powoli ustępują miejsca kantorom internetowym. Dlaczego tak się dzieje i czy warto korzystać z kantorów internetowych?

Kantory internetowe dają nie tylko korzystniejsze warunki cenowe, ale także oferują wygodę i oszczędność czasu. Do niedawna, aby kupić lub sprzedać walutę obcą, musieliśmy udać się do kantoru stacjonarnego z całą gotówką przeznaczoną na wymianę. Było to nie tylko czasochłonne, ale i niebezpieczne.

Innowacyjna platforma wymiany walut Walutomat.pl, rozwiązaniem wielu problemów

10 lat temu pojawił się Walutomat.pl, pierwszy kantor internetowy na świecie oraz największa społecznościowa platforma wymiany walut w Polsce. Dzięki czemu proces wymiany walut odmienił się całkowicie. Serwis powstał w 2009 r., a jego twórcą był Tomasz Dudziak – współtwórca allegro.pl. Walutomat.pl należy do spółki Currency One SA, która jest również właścicielem drugiego serwisu wymiany walut – Internetowykantor.pl. Obecnie z serwisu korzysta 330 tys. klientów. Co miesiąc realizują 115 tys. transakcji. Dzięki trójstopniowemu systemowi weryfikacji i zabezpieczeń serwis gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji. Od 2009 roku użytkownicy wymienili za jego pośrednictwem ponad 60 mld złotych.

Jak działa kantor internetowy

Różnica pomiędzy tradycyjnym kantorem a internetowym jest taka, że w tym pierwszym kurs ustala jego właściciel, natomiast w kantorze internetowym po obu stronach transakcji stoją klienci. Kupując na przykład euro, nabywamy walutę od innej osoby, która aktualnie chce je sprzedać. Obie strony mają ten sam cel, czyli minimalizację kosztów transakcyjnych. Zaletą kantoru internetowego Walutomat.pl jest fakt, że wymiany możemy dokonać za pomocą wygodnej i w pełni funkcjonalnej Aplikacji Mobilnej na Androida i iOS. Dodatkowo eksperci serwisu przygotowują codzienne komentarze walutowe, które pomagają w zrozumieniu trendów walutowych oraz cykliczne raporty gospodarcze i walutowe.

Dokonywanie transakcji w kantorze internetowym

Na rosnącą popularność tej formy wymiany walut, ma wpływ szereg korzyści, które oferują kantory internetowe. Wszystkich transakcji dokonujemy nie wychodząc z domu, za pośrednictwem Internetu. Chcąc wymienić walutę, zakładamy konto, co trwa nie więcej niż kilka minut. Następnie przelewamy na konto kantoru sumę pieniędzy w odpowiedniej walucie i wystawiamy naszą ofertę w  serwisie. Możemy zdecydować się na wystawienie zlecenia z konkretną ceną, a następnie czekać, aż ktoś zdecyduje się na dokonanie transakcji po naszym kursie. Drugą opcją jest wykonanie zlecenia od razu, po kursie wystawionym przez innego użytkownika. Po zakończeniu procesu wymiany uzyskujemy określoną sumę pieniędzy, którą następnie możemy wypłacić z powrotem na nasz prywatny rachunek bankowy.

Wymień walutę, odbierz bon do empik.com na 30 zł i zawalcz o Samsung Galaxy S10!

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Walutomat.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Aparat ortodontyczny już od dobrych kilku lat nie wzbudza takiej…