Depilacja męskiej twarzy – tradycyjna czy nowoczesna?

Golenie zarostu stanowi jeden z podstawowych zabiegów higienicznych w przypadku panów. Powtarzalność owego zabiegu zależy w znacznej mierze od indywidualnych cech danego męskiego zarostu. Od grubości i twardości owłosienia oraz osobistych preferencji co do noszonego na co dzień zarostu. Tak więc depilacja męskiej twarzy – tradycyjnie czy nowocześnie?

W praktyce oznacza to, iż mężczyźni preferujący całkowicie gładką skórę na twarzy codziennie golą początki zarostu maszynką. Natomiast panowie ceniący mocniejsze, mniej lub bardziej widoczne formy zarostu wykonują zabieg usuwania włosów odpowiednio w określonej częstotliwości, odpowiednio do oczekiwanego efektu. Tak więc depilacja męskiej twarzy 

Maszynka do golenia jako wybór tradycjonalistów

Znakomita większość panów wybiera maszynkę do golenia – zwykłą lub elektryczną – jako narzędzie codziennego usuwania zbędnego owłosienia. Na rynku preparatów i urządzeń kosmetycznych obecnie funkcjonuje znaczna liczba producentów oferujących szeroki wybór maszynek, pianek do golenia oraz preparatów odkażających po goleniu. To sprawia, iż wybór maszynki i akcesoriów odpowiadających indywidualnym potrzebom jest bardzo ułatwiony.

Niemniej jednak znaczna część panów nie do końca usatysfakcjonowana jest efektami depilacji za pomocą maszynki do golenia. Maszynka wymaga częstego, niekiedy codziennego stosowania, co może podrażniać skórę i przyczyniać się do powstawania bolesnych zaczerwienień na wybranym obszarze twarzy.

Depilacja laserowa nowoczesną metodą usuwania owłosienia

Stanowiąca swego rodzaju novum w nowoczesnej kosmetyce, depilacja owłosienia za pomocą promieni lasera diodowego stanowi odpowiedź na problemy ze znalezieniem skutecznej i trwałej metody depilacji.

Laser diodowy przenika do wnętrza włosa i zamienia znajdujący się w nim barwnik na ciepło. Które niszczące macierz odpowiedzialną za wzrost włosa. Im większa ilość barwnika we włosie, tym skuteczniejsza depilacja. Dlatego też metoda ta dedykowana jest przede wszystkim osobom o ciemnym, grubym i twardym owłosieniu. Tego rodzaju owłosienie jest zwykle domeną panów.Co w połączeniu z faktem, iż promienie lasera nie naruszają delikatnej powłoki naskórka i skóry czyni z depilacji laserowej idealną metodę usuwania włosów z delikatnej skóry wybranych okolic twarzy.  Jeśli zamierzasz skorzystać z nowoczesnych metod depilacji, przeczytaj więcej tutaj https://depilacja.pl/topics/fakty-i-mity-na-temat-zabiegu-depilacji-laserowej.html. Skuteczność zabiegu zależy bowiem od rodzaju zastosowanego lasera.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kobiety na ogół odżywiają się lekko, spożywają owoce, warzywa, ryż…