Dermokosmetyki – czym są i dlaczego warto je stosować?

dermokosmetyki

Każdego dnia skóra narażona jest na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Z tego względu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, która uchroni przed alergiami i różnego rodzaju chorobami skóry. W tym celu najlepiej sięgnąć po preparaty działające kompleksowo na cerę. Z pewnością należą do nich dermokosmetyki dostępne w aptekach.

Obecnie wiele osób chętnie korzysta z dermokosmetyków, znanymi również jako kosmetyki dermatologiczne. To starannie dopracowane preparaty powstające we współpracy ze specjalistami z zakresu dermatologii, kosmetologii i chemii. Łączą one w sobie właściwości pielęgnacyjne z leczniczymi, co pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty niż w przypadku stosowania zwykłych kosmetyków. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej klasy dermokosmetyki, możesz skorzystać z tej strony internetowej: https://estezee.pl.

Jakie składniki znajdziesz w dermokosmetykach?

Jedną ze znaczących różnic pomiędzy dermokosmetykami a zwykłymi kosmetykami jest obecność substancji w składzie, które mają skuteczne i w pełni potwierdzone korzystne działanie na cerę. Tego typu preparaty zawierają najczęściej witaminę E o właściwościach ochronnych, regeneracyjnych oraz nawilżających. Poza tym znajdziesz w nich też tłuszcze, takie jak masło shea czy też olej z orzechów makadamia lub migdałowy. Gwarantują one szybką odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry.

Poza głównymi składnikami aktywnymi, w dermokosmetykach znajdują się też składniki uzupełniające, które wywierają pozytywny wpływ na skórę. Należą do nich między innymi silikony chroniące naturalny płaszcz lipidowy naskórka czy pantenol o silnym działaniu regenerującym, kojącym i zapobiegającym przed podrażnieniami. Innym częstym elementem dermokosmetyków jest PCA, czyli kwas piroglutaminowy zwany Naturalnym Czynnikiem Nawilżającym. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia w najgłębszych warstwach skóry. Co więcej, tego typu preparaty są pozbawione sztucznych dodatków, takich jak barwniki i substancje zapachowe.

Największe zalety stosowania dermokosmetyków

Istnieje wiele korzyści wynikających ze stosowania dermokosmetyków. Przede wszystkim jest to starannie wyselekcjonowany skład bez konserwantów i składników, które mogą powodować reakcje alergiczne. Podobnie jak leki, stworzono je z dużą dbałością i skrupulatnością, dzięki czemu są skuteczne, a przy tym w pełni bezpieczne bez względu na wiek. Zawierają mnóstwo cennych witamin, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w leczeniu różnego rodzaju problemów skórnych.

Z roku na rok dermokosmetyki cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko to z uwagi na liczne badania, które dowodzą, że tego typu preparaty doskonale radzą sobie w leczeniu problemów skórnych wielu osób. Obecnie na rynku znajdziesz liczne warianty dostosowane do różnych typów cery, a także warunków i indywidualnych potrzeb użytkowników. Doskonale sprawdzą się zarówno do dziennej, jak i nocnej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, aby przed użyciem dermokosmetyków skonsultować to z lekarzem dermatologiem.

Artykuł sponsorowany

Share