Dieta pudełkowa — czy warto z niej korzystać?

dieta pudełkowa

Catering dietetyczny staje się coraz popularniejszy w ostatnim czasie, a oferta firm jest coraz bogatsza. Czy rzeczywiście dieta pudełkowa to takie dobre i zdrowe rozwiązanie? Czy warto z niej korzystać? Jakie są wady i zalety cateringu dietetycznego oraz czym kierować się przy wyborze firmy? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym poradniku.

Dieta pudełkowa dla kogo?

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny zyskuje coraz większą ilość fanów. Chętnie z niej korzystają gwiazdy i influencerzy, polecana jest szczególnie tym, którzy chcą zbić kilka nadmiernych kilogramów. Fit catering to również doskonała opcja, dla tych którzy nie mają na co dzień czasu na robienie zakupów i gotowanie domowych posiłków. Pracuję, uczą się, trenują i żyją niezwykle aktywnie. Zazwyczaj korzystają z gotowych posiłków kupowanych w sklepach lub żywią się w barach i restauracjach. Co często jest dość drogie i niekoniecznie zdrowe. Catering dietetyczny to smaczne i zbilansowane posiłki dostarczane pod Twoje drzwi każdego dnia.

Coraz więcej firm oferujących dietę pudełkową posiada szeroki zakres planów żywieniowych dedykowanych klientom, którzy mają szczególne potrzeby. Są więc diety dla osób trenujących różne sporty, którzy potrzebujących większej ilości białka oraz węglowodanów, a także plany żywieniowe dla tych, którzy cierpią na alergie pokarmowe.

Plany żywieniowe niezawierające np. mięsa, ryb, glutenu, produktów z laktozą, umożliwiają dobór diety również osobom z różnymi chorobami, nawet z cukrzycą. Jeśli chcesz sprawdzić, która dieta najlepiej pasuje Twoim potrzebom, wejdź na https://fit-catering.pl/.

Zalety cateringu dietetycznego

Popularność cateringu dietetycznego wynika z licznych jego zalet.

 1. Ułatwia osiągnięcie celu osobom, które chcą schudnąć. Dzięki odpowiednio dobranej kaloryczności wszystkich posiłków i ciekawie skomponowanym potrawom zrzucasz kilogramy, jedząc smaczne posiłki, po których czujesz się syty.
 2. Nie musisz planować diet, posiłków ani liczyć dokładnie kalorii podczas gotowania.
 3. Oszczędzasz czas, który trzeba byłoby poświęcić na zrobienie codziennych zakupów, gotowanie oraz sprzątanie w kuchni. Możesz go spożytkować na treningi sportowe lub czytanie ciekawych książek. Codziennie rano pod Twoimi drzwiami będzie czekać na Ciebie Twój dzienny zestaw żywieniowy.
 4. Możliwość poznawania nowych ciekawych smaków oraz przepisów. Każdego dnia dostaniesz nowe i ciekawe potrawy, zawierające składniki, których często na co dzień nie wykorzystujesz w kuchni. Jest to zaleta szczególnie dla tych osób, które nie lubią kulinarnej nudy.
 5. Cena – choć często słyszy się, że diety pudełkowe są drogie, jednak po dokładnym przeliczeniu może się okazać, że wcale tak nie jest. Gdybyś w domu chciał sam przygotować tak bogate i różnorodne posiłki, zawierające tak zróżnicowane składniki, ich cena mogłaby Cię mocno zaskoczyć. Nie mówiąc już o kosztach posiłków, które zamawiasz w restauracjach. Pamiętaj, również o wygodzie, otrzymywanie dań prosto pod drzwi Twojego domu.

Jakie są wady diety pudełkowej?

Oczywiście nie ma rzeczy bez wad. Podobnie jest z dietami pudełkowymi.

 1. Cena – powyżej pisałam, że jest to zaleta, ale nadal wiele osób nie może sobie pozwolić na tak duży miesięczny wydatek. Szczególnie jeśli chciałbyś zamawiać catering dietetyczny, nie tylko dla siebie, lecz całej rodziny. W takiej sytuacji koszt staje się naprawdę duży.
 2. Jeśli jesteś osobą, która podczas zakupów dokładnie sprawdza, skąd pochodzą dane produkty, czy są one eko lub bio, czy też lubisz kupować od lokalnych dostawców, zamawiając catering dietetyczny, nie będziesz mógł tego sprawdzić.
 3. Brak indywidualnego dopasowania, powoduje, że osoby cierpiąca na nietypowe alergie pokarmowe, np. tylko na jajka, mogą mieć problem ze znalezieniem właściwego planu żywieniowego. Szczególnie jeśli taki składnik stanowi podstawę wielu posiłków.

Wybieramy właściwą firmę cateringową – na co zwrócić uwagę?

By catering dietetyczny spełnił Twoje oczekiwania, warto poświęcić chwilę czasu na wybór odpowiedniej firmy. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

 • Przede wszystkim nie sugeruj się jedynie ceną. Pamiętaj, że dieta oparta na wysokiej jakości, świeżych składnikach, nie będzie najtańsza.
 • Przeanalizuj plany żywieniowe i wybierz firmę, która umożliwi jak najlepsze dopasowanie diety do potrzeb Twojego ciała.
 • Zobacz, czy wybrana firma cateringowa prezentuje na swojej stronie menu, by móc sprawdzić, jakie posiłki oferuje.
 • Sprawdź, opinie innych klientów na temat firmy i oferowanych przez nią posiłków, na stronach z porównywarkami i opiniami.
 • Jeśli chcesz również dbać o środowisko, wybierz firmę, oferującą opakowania i sztućce eko.

Artykuł sponsorowany

Share