Dla tych, które lubią srebro

Choć na początek warto podkreślić, że srebro lubią nie tylko kobiety ale i spora część mężczyzn – dotyczy to nie tylko bransoletek od zegarków, ale i bransoletek osobnych, także pierścieni.

Ale wracając do kobiet – dobierając srebrną biżuterię zacząć należy od scharakteryzowania  własnych proporcji, nie tylko całej figury, ale choćby biustu i kształtu dłoni. Ważny jest też kształt twarzy oraz długość i grubość przedramienia. U kobiet, które lubią nosić biżuterię na nodze, ważny jest kształt pęciny.

Nic bowiem bardziej wulgarnego niż kobieta o obfitych kształtach z ogromnymi kolczykami, wielkim naszyjnikiem i bransoletką. Kobiety z takimi „warunkami” powinny myśleć o biżuterii delikatnej, która zdecydowania przyda im samym delikatności. Jeśli są po czterdziestce nie zaszkodzi biżuteria z drobnymi (nawet rozdrobnionymi) kamieniami półszlachetnymi. Dotyczy to zarówno kolczyków, jak i delikatnej zawieszki z bransoletką.

zdjęcie do feszyn

Delikatność w doborze srebna wskazana jest u pań o krótkiej szyi. W żadnym wypadku jakieś obroże, czy grubsze łańcuszki. Łańcuszki delikatne, powinny nosić kobiety niewysokie, choć mogą zaryzykować noszenie dłuższego łańcuszka lub sznura niewielkich korali gdyż to pozwala figurze dodać smukłości.

Wyzwaniem są twarze – i tu przy doborze kolczyków warto jest wykorzystać zasadę inwersji, czyli kształtów będących przeciwieństwem. Zatem, jeśli twarz jest trójkątna do dołu to warto kolczyki dobrać tak by nie rozszerzały się do góry, raczej by ten kształt równoważyły. Do twarzy o rysach ostrych warto, choćby na próbę, wybrać kolczyki owalne. Również owalne zalecane są przy twarzy kwadratowej.

Najlepiej mają okrągłe twarze bo tych raczej pasuje większość kształtów, choć w tym wypadku sprawdzają się również kolczyki podłużne, nawet o kształcie nieco urozmaiconym.

Na dobór biżuterii ma również wpływ kształt dekoltów i nie w każdym wypadku jest tu potrzebny naszyjnik, choćby w wypadku dekoltu niezbyt głębokiego, elipsowatego – tu można zadowolić się kolczykami, broszką i bransoletką. Przy dekolcie o kroju karo raczej sprawdzają się krótkie łańcuszki nie wychodzące poza krawędź sukienki lub sweterka. Nawet najmodniejsze sukienki mogą nie koniecznie pasować do łańcuszka, także warto poradzić się tu stylisty.

Wbrew niektórym opiniom i na golf możemy założyć naszyjnik i to tak by trochę zburzył jednolitą powierzchnię, czyli przewiązany lub z asymetryczną sporą zawieszką.

 

Jest jeszcze wiele czynników decydujących o doborze biżuterii,  jednakowoż jednymi z najważniejszych są – dobre samopoczucie i umiar.

 

artykuł sponorowany

 

Share