Dlaczego, coraz częściej wybieramy kubeczki menstruacyjne podczas okresu?

główne_kubeczki-menstruacyjne-sa-coraz-czesciej-wybierane-na-okres

Kubeczek menstruacyjny to przydatna rzecz, dzięki której zapomnisz o dyskomforcie jakim jest okres i wszystkie reakcje organizmu, które są z nim bezpośrednio związane. Kubeczki menstruacyjne to bardzo wygodne w użyciu narzędzie, dzięki któremu nawet podczas okresu, będziesz mogła robić wszystko to, na co masz ochotę. W dodatku, kubeczki menstruacyjne sprawiają, że nie musisz martwić się o to czy masz odpowiedni zapas podpasek i tamponów w swoim domu. Jest to niewątpliwie olbrzymi komfort dla każdej kobiety, nie musieć zastanawiać się nad tym czy aby na pewno podpaski, które mi pozostały, wystarczą mi do następnego dnia, czyż nie?

Co to jest kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny, dla wielu nie tylko mężczyzn, ale również kobiet wciąż pozostaje zagadką czym tak właściwie jest i do czego służy. Taki kubeczek menstruacyjny to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia kobietom pełną ochronę podczas okresu. Kubeczek nosi się w pochwie podczas cyklu miesiączkowego. U podstawy, ma on podobne działanie jak podpaski czy tampony. Mianowicie jego zadaniem jest zbieranie wydzielin menstruacyjnych oraz krwi. W przeciwieństwie jednak do wyżej wymienionych, kubeczek nie wchłania wydzieliny lecz zbiera ją w sobie. Kiedy się napełni, opróżniamy go i czyścimy. To wystarczy, żeby kubeczek menstruacyjny był znów gotowy do użytku. Jest to więc równoznaczne z oszczędnością, gdyż nie musicie wydawać pieniędzy na ciągłe kupowanie nowych podpasek czy tamponów.

Rozmiary kubeczków menstruacyjnych

Zapewne w Google wpisywałyście frazę: kubeczek menstruacyjny rozmiary, żeby dowiedzieć się jak duży jest kubeczek menstruacyjny. Otóż, rozmiary są różne. Znajdziecie je zarówno w rozmiarze S oraz M. Zaleca się żeby kobiety przed 25 rokiem życia oraz te, które jeszcze nie miały dzieci, korzystały z mniejszych rozmiarów. Na większe powinny zdecydować się kobiety starsze, te po porodzie, oraz te u których krwawienie w czasie cyklu menstruacyjnego jest wyjątkowo obfite. Jeżeli jednak nie macie pewności co do tego, jaki rozmiar wybrać, to nie martwcie się. Na stronie happy-cup.pl znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, zajrzyjcie także na bloga. Jeżeli potrzebujecie indywidualnej porady możecie skontaktować się na podany na stronie numer telefonu. Panie udzielą Wam wszelkich niezbędnych informacji, żebyście nie miały problemu z dobraniem odpowiednich kubeczków menstruacyjnych dla siebie.

kubeczek menstruacyjny

Kubeczki menstruacyjne cena

Wpisując frazę „kubeczki menstruacyjne cena” z pewnością trafiłyście na różne informacje, dlatego chcemy je dla was uporządkować. Średnia cena kubeczków menstruacyjnych oscyluje w granicy 70 złotych. Czy to dużo? Nie, wystarczy tylko zwrócić uwagę na jego żywotność i pozostałe zalety. Taki kubeczek, powinien służyć Wam (jeżeli jest dobrej jakości) przez około 10 lat. W tym czasie, zapewne zużyjecie około 10 000 podpasek. Biorąc te liczby pod uwagę, można zauważyć, że kubeczek menstruacyjny bardzo szybko Wam się zwróci. Zwłaszcza, jeżeli uda Wam się również trafić na promocje. A taka jest właśnie na stronie www.happy-cup.pl, gdzie okazyjnie znajdziecie rabat 20 zł na zakup kubeczka.

Może kubeczki menstruacyjne to świetny wybór właśnie dla Ciebie? 

Patrycja z Happy Cup (kubeczek menstruacyjny)

Share