Dlaczego dobrze dobrany biustonosz ma znaczenie?

dobrze dobrany biustonosz
fot. materiały prasowe

Niemalże każda kobieta marzy o pięknym dekolcie, jednak niewiele pań wie, jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza. Na dodatek bardzo często sklepy kuszą atrakcyjnymi promocjami czy też wyjątkowym wzornictwem, co również przyczynia się do pojawienia się w szafie kolejnego niedopasowanego stanika. Dowiedz się, jakie skutki może mieć długotrwałe noszenie niewłaściwej bielizny i dlaczego dobrze dobrany biustonosz ma znaczenie?

Nieatrakcyjny dekolt na własne życzenie

Pierwszym i najbardziej widocznym skutkiem złego dopasowania biustonosza jest zaburzający harmonię stylizacji dekolt. Zbyt ściśnięte piersi, które wręcz wyskakują z sukienki lub bluzki, wcale nie prezentują się atrakcyjnie. W sklepie z bielizną Marilyn każda kobieta znajdzie idealnie wyprofilowany biustonosz, który będzie pasował do jej wymiarów oraz kształtu piersi. Nawet najzwyklejszy model może zdziałać cuda i unieść czy też pięknie zaokrąglić biust.

Przed zakupami warto dokonać niezbędnych pomiarów. W pierwszej kolejności należy zmierzyć obwód pod biustem. Tajemnicze liczby 75, 80 czy też 100 na biustonoszach dotyczą właśnie tego pomiaru. Wynik należy zawsze zaokrąglać w dół, a samych pomiarów dokonywać raczej „na ścisku”, choć oczywiście w granicach rozsądku. Następnie należy zmierzyć obwód biustu i od tej wartości odjąć obwód pod biustem. Otrzymany wynik posłuży do określenia rozmiaru miseczki – można go sprawdzić w specjalnych tabelach dostępnych np. w Internecie.

Problemy z kręgosłupem? Winny może być biustonosz!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że źle dobrany biustonosz może przyczynić się do poważnych problemów ze zdrowiem. Niewygodna bielizna powoduje przyjmowanie nieco innych pozycji, a to z kolei może prowadzić do pojawienia się bólu kręgosłupa czy też szyi. Długotrwałe noszenie zbyt małego lub zbyt dużego biustonosza może spowodować nawet nabycie wady postawy.

To jednak nie koniec! Przyjmowanie niewłaściwych pozycji związanych z niewygodnym stanikiem, a następnie nasilającymi się bólami może wywołać kolejne nieprzyjemne objawy. Mogą wystąpić problemy z układem trawiennym, a w przypadku osób z refluksem żołądka niemalże na pewno dojdzie do nasilenia objawów. Lekarze zauważają nawet pewne powiązania między noszeniem zbyt małego stanika i rakiem piersi.

Deformacja piersi powodem kompleksów

Noszenie przez lata nieprawidłowego rozmiaru biustonosza może ostatecznie doprowadzić do zdeformowania biustu. Tkanki piersi są miękkie, dlatego mogą dość łatwo ulegać odkształceniu. Zbyt mały stanik zwyczajnie spłaszczy piersi oraz pozbawi je atrakcyjnego kształtu, co może mieć znaczący wpływ na samoocenę kobiety i jej pewność siebie.

Nie zaleca się także noszenia zbyt dużych biustonoszy.

Na piersi nieuchronnie działa grawitacja, dlatego po pewnym czasie mogą przestać być tak jędrne i zacząć nieestetycznie zwisać, zwłaszcza w przypadku większych rozmiarów. Obwisły biust to dla wielu pań źródło ogromnych kompleksów, których można łatwo uniknąć. Wystarczy zadbać o prawidłowe dobranie biustonosza – samodzielnie lub z pomocą brafitterki.

Artykuł sponsorowany

Share