Olejki do twarzy – 3 powody, dla których warto włączyć je do codziennej pielęgnacji

olejki do twarzy

Rosnąca świadomość na temat składów kosmetyków powoduje, że coraz większa rzesza konsumentów sięga po produkty naturalne, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Do takich produktów można zaliczyć olejki do twarzy, których formuła jest zaczerpnięta wprost z natury. Wskazujemy 3 powody, dla których warto włączyć naturalne olejki do codziennej pielęgnacji i dać się uwieść bogactwu natury!

1. Naturalne olejki do twarzy – co to za produkt?

2. Olejki kosmetyczne do twarzy – jak wybrać właściwy olejek?

3. 3 powody, dla których warto włączyć olejki do codziennej pielęgnacji

olejki do twarzy

Naturalne olejki do twarzy – co to za produkt?

Naturalne olejki do twarzy są tak naprawdę kosmetykiem wielofunkcyjnym – nadają się do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. Swoje właściwości zawdzięczają pozyskiwanym z rozmaitych roślin olejom. Każdy z nich ma inne działanie, lecz wszystkie są w pełni naturalne i mają zbawienny wpływ na skórę i włosy. Warto zwrócić uwagę szczególnie na olejki do twarzy. Pozwalają one bowiem na kompleksową pielęgnację skóry – począwszy od demakijażu, po delikatny masaż, aż po odżywienie i nawilżenie. Można je również stosować jako komponent ulubionego kremu, co uczyni go bardziej treściwym.

Olejki kosmetyczne do twarzy – jak wybrać właściwy olejek?

Sięgając po olejek do twarzy, warto najpierw zapoznać się z informacją, z jakiej rośliny został pozyskany, a co za tym idzie, jakie ma właściwości.

Przykładowo: do cery trądzikowej nadaje się olejek tamanu lub laurowy. Olej ze słodkich migdałów lub z awokado sprawdzi się natomiast do pielęgnacji cery suchej. Olej arganowy doskonale posłuży posiadaczkom dojrzałej cery. Niezależnie od rodzaju, warto zwracać uwagę na sposób przygotowania oleju – najlepszym wyborem będzie ten nierafinowany (nieoczyszczony).

3 powody, dla których warto włączyć olejki do codziennej pielęgnacji

  1. Olejki kosmetyczne do twarzy są w pełni naturalne, wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Otrzymujemy produkt, który nie zawiera szkodliwych substancji, syntetycznych barwników, czy konserwantów. Jest to istotne szczególnie w przypadku wrażliwej cery.
  2. Olejki do twarzy można dobrać pod kątem problemów skórnych. Szeroki wybór dostępnych rodzajów pozwala dopasować olejek do typu cery. Produkty te są pomocne nawet w takich schorzeniach skórnych, jak AZS, ŁZS, trądzik, przebarwienia. Olejki nadają się zarówno dla cery dojrzałej, jak i młodej.
  3. Naturalne olejki do twarzy zapewniają kompleksową pielęgnację – na bazie olejków można stworzyć cały program pielęgnacyjny. Produkty te idealnie nadają się bowiem do demakijażu i oczyszczania skóry. Ostatnim etapem może być z kolei nałożenie olejku na twarz celem odżywienia lub wymieszanie go z kremem nawilżającym.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze