Dlaczego osoby pracujące zdalnie, coraz częściej wybierają fotele gamingowe?

Pracujemy przy komputerze bardzo często. Większość różnych zawodów opiera się dziś na pracy przy laptopie. Pracujemy w biurze czy w domu. Praca zdalna kiedyś była przywilejem, dziś stała się czymś normalnym. Sposób w jaki korzystamy z laptopa ma wpływ na nasz kręgosłup i szyje, dlatego warto zadbać o odpowiednie stanowisko pracy.

Laptopy powoli wyparły komputery stacjonarne. Są lżejsze i wygodniejsze. Niestety mają też negatywny wpływ na naszą postawę i zdrowie. Warto już od samego początku zatroszczyć się o stanowisko pracy. Jeśli nie chcesz poprawić stanowiska pracy na krótki moment, a myślisz poważnie o profesjonalnym miejscu do wykonywania swoich obowiązków, zadbaj już dziś o podstawowe wyposażenie. Dotyczy to pracy w biurze, jak i na home office.

W co warto zainwestować?

Przede wszystkim nie trzymaj laptopa na kolanach. Zadbaj o prace na stole lub biurku. Ta pozycja jest niewygodna i szybko odczujesz ból szyi. Jeśli nie masz innych możliwości, to warto zadbać o odpowiednią podkładkę na laptopa.

Koniecznie zainwestuj w dobrą podkładkę do myszki. Która nie będzie obciążać nadgarstka. Podczas kilkugodzinnej pracy przy komputerze, niestety bardzo często występują różne problemy ze stawami.

Najważniejszym elementem jest odpowiedni fotel, który będzie odpowiednio dostosowany do pracy, tak aby nie obciążał naszego kręgosłupa. Da ci komfort pracy i wygodę. Fotel gamingowy jest ciekawą alternatywą typowego fotela do pracy przy biurku. Nic w tym dziwnego, ma on w sobie wiele zalet. Poznajcie różnice.

Fotel gamingowy

Powstały z myślą o fanach gier komputerowych. Czyli dla osób, które spędzają mnóstwo godzin przed komputerem. Jak można się domyślić, wpłynęło to na cały projekt, jak i jego konstrukcję. Fotel gamingowy ma odpowiednio wykonane oparcie, często jest ono bardzo wysokie. Dzięki temu można chwile odpocząć i rozprostować kości. Nierzadko spotyka się możliwość wychylenia oparcia.

fotel gamingowy

Fotel gracza charakteryzuje się wysokim zakresem regulacji. Można nim wyregulować nie tylko oparcie czy wysokość, ale także podłokietniki. Dzięki temu nie musimy być w jednej pozycji i możemy ją dostosować do naszego komfortu.

Ważny jest też materiał. Takie fotele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają długoletni komfort.

Design odgrywa tu kluczową rolę. Krzesło gamingowe jest bardzo charakterystyczne, solidne i masywne. Do tego jest trwałe.

MBA Warlock obicie ze skóry ekologicznej

Fotel biurowy

Fotel biurowy jest zdecydowanie tańszy niż ten gamingowy. Projektowane są zwykle z myślą o pracy w biurze. Nierzadko są na kółkach, z niskim oparciem. Taki fotel najczęściej nie ma podłokietników. Można regulować oparcie i wysokość. W przypadku foteli biurowych design jest mniej masywny jak w przypadku gamingowych foteli. Może być bardziej delikatny i wpasowywać się w przestrzeń biura czy pokoju.

Podsumowanie

Każdy fotel ma swoje wady i zalety. Fotel gamingowy jest droższy i bardziej masywny, potrzebuje więcej miejsca. Oferuje jednak lepszy komfort pracy przy biurku. Fotel biurowy jest delikatniejszy, jego konstrukcja jest bardziej prosta. Ważne, aby wybrać odpowiedni dla siebie.

Kamila Kowalska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Eco Fashion Walk to pokaz mody, który powstał po to,…