Dlaczego warto kupować polskie sukienki w rozmiarze plus size?

polskie sukienki w rozmiarze plus size
Sukienki www.karko.pl

Tańsze sukienki z dalekiego wschodu kuszą nas cenami i pięknym wyglądem na zdjęciach. Niestety bardzo często, gdy tylko dostaniemy je w swoje ręce, jesteśmy rozczarowani ich kiepską jakością. Stąd też warto wspierać w tym celu polskie butiki, rodzimych producentów i szwalnie. Coraz częściej rynek lokalny zwraca uwagę na rozmiarówkę dostosowaną do kobiet w każdym rozmiarze, także dla tych o bardziej kobiecych kształtach. Jak i dlaczego warto to robić? Zapraszamy do naszego wpisu na ten temat.

Dlaczego polskie znaczy lepsze?

Polskie sukienki wyróżnia przede wszystkim niezwykła jakość. Tutaj nie dostrzeżesz wystających, prujących się nitek, czy też nie do końca przemyślanych fasonów. Polskie sukienki charakteryzują się dobrym krojem i jeszcze lepszymi materiałami, z których są uszyte. Dzieje się tak z prostej przyczyny – polskim markom zależy na tym, by klient do nich wrócił. Tkaniny są odporne wielokrotne pranie, szwy są równe, a każdy krój jest dopracowany do perfekcji. Dzięki nim możemy cieszyć się ze swojej ulubionej sukienki przez lata i faktycznie staje się ona jedną z najczęściej noszonych.

Sukienki www.karko.pl

Warto także pamiętać, że tanie sukienki kupowane w sieciówkach i szyte w krajach azjatyckich, najczęściej są wynikiem pracy niewolniczej, bądź w najlepszym wypadku za głodową stawkę. Wybierając polski produkt, masz pewność, że został on wyprodukowany w uczciwych warunkach. 

Wsparcie dla polskich firm – jak bardzo jest ważne?

Kupowanie polskich sukienek, to także wsparcie dla polskiej firmy. Wyobraź sobie, że w polskiej szwalni pracuje Twoja rodaczka, koleżanka, mama, babcia. Kupowanie polskiej sukienki to nie tylko podpora dla samych firm, ale także dla osób, które w nich pracują. Są najczęściej kobiety takie jak my – z pasją do przepięknych krojów i wzorów. U nich każda sukienka tworzona jest niczym małe dzieło sztuki, ponieważ wiedzą, że trafią one do polskiej (i nie tylko) szczęśliwej właścicielki. To, że są to świetnej jakości produkty i lepiej jest zapłacić za nie więcej, mówią od kilku sezonów osoby publiczne, w tym blogerki i influencerki. Wiele z nich na przykładzie swoich firm pokazuje, ile kosztuje produkcja i dlaczego warto zainwestować w jedną polską sukienkę, zamiast w 5 chińskich.

Sukienki www.karko.pl

Polacy też robią odzież dla kobiet z kształtami

Kobiety o okrągłych kształtach nierzadko mają problem ze znalezieniem odpowiednich sukienek. Większość marek skupia się na rozmiarówce standardowej, zapominając o kobietach o bardziej kobiecych kształtach. Na szczęście polski producent marka Karko.pl – w swoim asortymencie, oferuje szeroki wybór sukienek (i nie tylko) dla kobiet w każdym rozmiarze. W granicach od 70 zł – 300 zł.

Sukienki www.karko.pl

Podsumowując, jeśli zależy ci na niesamowitej jakości, świetnym kroju i wsparciu twoich koleżanek, wybierz sukienkę, która została wyprodukowana w naszym kraju. Z pewnością uświadomisz sobie, że był to najlepszy wybór, jaki mogłaś dokonać.

Share