Zabawki z duszą inspirowane Montessori

zabawki z duszą

Na rynku dostępnych jest wiele różnych zabawek. W świecie konsumpcjonizmu pełno jest tanich, plastikowych zabawek, które nic nie wnoszą. Z pozoru mogą okazać się świetną zabawką dla dziecka, jednak po czasie łatwo jest zauważyć różnice. Każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Troszczy się o swoje dziecko czy dzieci najlepiej jak potrafi. W wychowaniu dzieci nie tylko są ważne emocje, zdrowy posiłek czy ciepła kurtka to, czym bawi się Twoje dziecko ma ogromny wpływ na jego rozwój. Na taką potrzebę znalazła rozwiązanie marka Zabawki z Duszą. Zabawki, które są inspirowane Montessori.

Zabawki inspirowane Montessori

Marka Zabawki z duszą istnieje od 2019 roku. Zabawki z Duszą to stosunkowo młoda marka, ale prężnie się rozwija. Autorka Aneta Ostojska, zainteresowała się tematem związanym z Montessori, co zainspirowało ją do stworzenia własnej firmy.

Własna stolarnia i produkcja mebli na zamówienie to było moje marzenie i jak to ja chciałam je robić samodzielnie. Niestety zakończyło się porażką (głównie z powodu złych decyzji personalnych i błędów wynikających z tego, że za bardzo zaufałam nie tym ludziom, co trzeba). Niestety to odbiło się też na tym, co kochałam robić. Przez rok omijałam stolarnię wielkim łukiem, bo była dowodem na moją klęskę. Pochłonęły mnie na szczęście dzieci. Zaczęłam dużo czytać i trafiłam na temat M. Montessori i jej pedagogiki. To dla córek weszłam z powrotem do stolarni i zaczęłam tworzyć w drewnie i wróciła z tego radość i pasja.” – mówi właścicielka marki Aneta Ostojska.

Zabawki hand made

Głównym celem marki było stworzenie zabawek, które spełniają najważniejsze wymagania, każdego rodzica. Będą wspierały rozwój dziecka, będą stworzone ręcznie w oparciu o odpowiednie certyfikaty. Ten zamysł na szczęście się udał.

Postanowiłam też, że oprócz tego, że zabawki można określić mianem hand made posiadają wymagane certyfikaty CE które wykonywałam sama (z normami w ręku i z wiedzą, że studiów). Rynek kontroluje nie dlatego, aby korzystać z czyiś pomysłów, tylko aby nie wchodzić nikomu w paradę i nie kopiować czegoś i udawać, że nie widzę podobieństwa i unikam odpowiedzialności praw autorskich.” – mówi właścicielka marki Aneta Ostojska.

Największy hit!

Największym hitem na początku okazały się zestawy do majsterkowania dla dzieci. Produkt ten powstał z myślą o córce właścicielki, która kocha wkręcać i rozkręcać. Tego brakowało na polskim rynku, zabawki z prawdziwymi narzędziami w rozmiarach dostosowanych do dziecięcych raczek.

Zabawki i pomoce Montessori polecają eksperci w tej dziedzinie tacy jak Centrum Edukacji Montessori.

Dla kogo takie zabawki?

Zabawki powstały, aby umożliwić odkrywania świata przez dzieci. Dać im radość tych odkryć. Bo nie ma nic piękniejszego niż widok zainteresowanego światem dziecka i jego uśmiech.

Moimi klientami są przede wszystkim świadomi rodzice dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Osoby, które się interesują prawidłowym rozwojem swoich dzieci i pedagogika Montessori. Dużo produktów też trafia do przedszkoli i gabinetów terapeutycznych.” – mówi właścicielka marki Aneta Ostojska.

Facebook https://www.facebook.com/Zabawki-z-dusz%C4%85-659084424538097/

Instagram www.instagram.com/my3imontesori/

Strona www http://zabawkizdusza-sklep.eu/

Share