Dlaczego warto posiadać profesjonalny notatnik?

Notes jest przedmiotem, którego prawie każdy z nas często używa. Chociaż coraz większą rolę w naszym życiu odgrywają urządzenia elektroniczne, w dalszym ciągu bardzo często najwygodniejszą opcją jest sporządzanie analogowych notatek.

Kupno dowolnego notesu nie jest problemem, ponieważ można go dostać w każdym papierniczym czy kiosku. Większości takie rozwiązanie wystarczy, ale być może warto zainwestować w notes lepszej jakości? Z tego artykułu będzie można dowiedzieć się, dlaczego warto postawić na naprawdę dobry egzemplarz i po czym można go rozpoznać.

Niech notes będzie twoją wizytówką

Notes może pełnić funkcję reprezentacyjną. Jeżeli ma pogniecioną okładkę, na pewno nie sprawi profesjonalnego wrażenia i chociaż dla studenta może nie mieć to ogromnego znaczenia, to dla osoby pracującej w dużej firmie – już tak. Szczególnie tyczy się to osób zajmujących wyższe stanowiska, ale nawet jeśli zajmujemy niską pozycję w firmowej drabinie, stworzenie odpowiedniego wrażenia zdecydowanie zwiększa nasze szanse na awans. Idąc tym tropem, warto przyjrzeć się notatnikom ze skórzanymi okładkami. Nic bowiem w takim stopniu nie kojarzy nam się z elegancją jak skóra!

Notes świątynią dla naszych myśli

Bardzo dobry notatnik to szereg detali, które mogą wydawać się nieszczególnie ważne, a tak naprawdę ogromnie wpływają na komfort posługiwania się nimi. I tak bardzo dobry notatnik posiada równo wycięte kartki, dzięki którym na lewej kartce pisze się tak samo wygodnie, jak na prawej. Sprawia to, że o wiele łatwiej się skoncentrować podczas notowania w nich, ponieważ nieregularne kształty potrafią działać rozpraszająco.

Gdy zajrzymy wewnątrz notatnika wysokiej jakości, zachwyci nas kolor papieru, który jest w ich przypadku śnieżnobiały i naprawdę potrafi nastawić pozytywnie do pracy umysłowej. Notatniki z wysokiej półki to również bardzo dobre szycie i klejenie; o wiele bardziej będziemy ufać notatnikowi, jeżeli nie mamy wrażenia, że w każdej chwili się może rozlecieć. Podobnie jak równe wycięcie kartek, są to detale, które mogą wydawać się nieznaczące, ale razem wzięte sprawiają, że notatnik staje się prawdziwą świątynią dla naszych myśli. Nie można tego powiedzieć o dostępnych w księgarniach notatnikach za kilkanaście złotych, które w ogromnym stopniu ustępują im wykonaniem.

Dobry notatnik

Posiadanie bardzo dobrego notatnika jest również dla miłośników piór wiecznych, dla których istotna jest jakość papieru. Doskonale zdają sobie oni bowiem sprawę z tego, że pisanie stalówką wymaga odpowiedniego podłoża. Dlatego chętnie wybierają papier o dużej gramaturze, który zmniejsza ryzyko przebicia się atramentu na drugą stronę. Pochwalić mogą się nim jedynie notesy z naprawdę wysokiej półki. Co więcej, pisanie piórem wiecznym jest swego rodzaju rytuałem, a wysokiej jakości notes sprawia, że nabiera on jeszcze bardziej wyjątkowej otoczki.

Po co nam notes?

Notes jest bardzo ważnym elementem pracy umysłowej; nośnikiem naszych myśli. Praca umysłowa przebiega o wiele lepiej, jeżeli stworzy się dla niej odpowiednią atmosferę, dzięki której stanie się ona dla nas czymś w rodzaju sacrum i wyrafinowany notatnik niesamowicie w tym pomaga. Najlepsze firmy produkujące notatniki wypuszczają bardzo zróżnicowane linie produktów, które przeznaczone są do szerokiej gamy zastosowań – od niewielkich notatników reporterskich po duże notatniki dla rysowników czy ozdobione pięciolinią notesy dla muzyków. Naprawdę warto się nimi zainteresować – możemy być zaskoczeni, gdy okaże się, jak duże znaczenie będzie miało to dla jakości naszej pracy!

Dziękujemy sklepowi internetowemu bewu.pl za pomoc merytoryczną.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sukienka to jeden z ulubionych elementów kobiecej garderoby. Dodaje paniom…