Dlaczego warto zdecydować się na laminowanie brwi i rzęs?

Dbanie o piękno i estetykę jeszcze nigdy nie było takie proste. Nieregularnym, rzadkim brwiom z niesfornymi włoskami oraz cienkim, jasnym i krótkim rzęsom przychodzi z pomocą laminacja – nieinwazyjna i bezbolesna metoda stylizacji oprawy oka. Laminacja brwi i rzęs zalecana jest osobom zapracowanym, aktywnym, cierpiącym na brak czasu, a zarazem pragnącym w każdej chwili wyglądać perfekcyjnie.

Jak wygląda zabieg laminacji brwi?

Przystępując do zabiegu laminacji brwi pierwszym krokiem zawsze jest ich kompleksowe oczyszczenie i odtłuszczenie. Następnie doświadczona linergistka nakłada na włoski aktywator z kwasem tioglikolowym. Preparat ten najpierw rozrywa mostki dwusiarczkowe, będące budulcem włosów, a następnie tworzy nowe. Dzięki temu włoski stają się bardziej plastyczne i podatne na układanie. Można swobodnie zmienić kierunek ich wzrostu, a brwiom nadać upragniony kształt. Dopełnieniem zabiegu jest zaaplikowanie na brwi kreatyny. Ta naturalna substancja odżywiająca odbudowuje strukturę włosków i nadaje im pięknego połysku. Dla zwieńczenia dzieła na brwi zostają nałożone substancje pielęgnujące, np. olejek jojoba lub macadamia. Efekt laminacji brwi można podkreślić farbką koloryzującą według oczekiwań i preferencji Klientki.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs, podobnie jak brwi rozpoczyna się od oczyszczenia i odtłuszczenia, a dodatkowo stylistka zabezpiecza dolną powiekę przed kontaktem z preparatami oraz dolne rzęsy przed sklejaniem. Następnie nakręca górne rzęsy na silikonowy wałeczek wsparty na górnej powiece. Kolejnym krokiem jest nałożenie na rzęsy odżywczego preparatu, który je wzmacnia i nadaje objętości. Po jego wyschnięciu można przystąpić do farbowania czarną lub brązową farbką, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Klientką. Nałożona na rzęsy w końcowym etapie zabiegu keratyna utrwala nałożony wcześniej preparat odżywczy i farbę. Zabieg laminacji rzęs wzmacnia je, uelastycznia i nadaje rzęsom głębokiego koloru.

Czy efekt laminacji spełni moje oczekiwania?

Zdecydowanie tak. Laminacja zarówno brwi, jak i rzęs daje takie same spektakularne efekty, utrzymujące się przy właściwej pielęgnacji do ośmiu tygodni. Zabieg doskonale stylizuje brwi i nadaje im wymarzony kształt, ujarzmiając włoski z natury rosnące  w różnych kierunkach. Nie osłabia ich, ale wręcz przeciwnie, wzmacnia włoski i regeneruje ich strukturę. Z kolei laminacja rzęs przepięknie je unosi i podkręca. Zregenerowane, wydłużone, odżywione i błyszczące rzęsy „otwierają” oko nadając spojrzeniu wyrazistości i zmysłowości. Rezultat laminacji brwi i rzęs jest bardzo naturalny, a przy tym efektowny, nie trzeba więc dodatkowo nakładać tradycyjnego, żmudnego i kosztownego makijażu. 

Zalety laminacji brwi i rzęs

Oprócz wizualnego efektu laminacji, jakim jest wyeksponowanie pięknej oprawy oczu zabieg ten zyskał ogromną popularność dzięki wielu wyróżniającym go atutom, do których zaliczamy:

  • oszczędność czasu w relacji do tradycyjnych metod wykonywania makijażu
  • ograniczenie wydatków w stosunku do ponoszonych na kosmetyki do makijażu i demakijażu
  • trwałość efektu nawet do ośmiu tygodni od zabiegu
  • stymulowanie wzrostu rzęs przez wykorzystane do laminacji składniki odżywcze
  • zalecana pielęgnacja domowa impulsem do większej dbałości o brwi i rzęsy
  • zabieg i preparaty w stu procentach bezpieczne
  • wszystkie przeciwwskazania wyeliminowane na etapie wstępnej rozmowy kwalifikującej do zabiegu
  • brak ograniczeń dla aktywności po laminacji brwi i rzęs

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W przypadku makijażu permanentnego brwi, z wielu metod dziś wyróżnimy…