Rodzaje makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny pozwala na poprawienie i uwydatnienie kontury ust. Dzięki niemu można także wykonać trwałą kreskę na powiece, która będzie częścią codziennego makijażu. Jedną z wielu możliwości, jakie daje makijaż permanentny, jest także poprawa wyglądu brwi, które są przecież ramą twarzy, która nadaje jej wyraz i charakter. Perfekcyjne wykonane brwi, nie wysuwają się na pierwszy plan, jednak stają się spójnym elementem rysów twarzy, dlatego też ich kolor i kształt powinien być zawsze dobierany jak najbardziej indywidualnie. W przypadku makijażu permanentnego brwi, z wielu metod dziś wyróżnimy i opiszemy 3 rodzaje zabiegów, które wykorzystują różnorodne techniki, dla uzyskania maksymalnie naturalnego efektu.

Brwi niczym po hennie, czyli technika ombre

Makijaż permanentny brwi z wykorzystaniem techniki ombre polega na tworzeniu swoistego rodzaju gradientu, który jest najjaśniejszy u nasady brwi, stopniowo przechodząc w ciemniejsze tony, wraz ze zbliżaniem się do zakończenia łuku brwiowego. Metoda ta charakteryzuje się lekkim, naturalnym efektem, który swoim wyglądem przypomina dobrze wykonaną hennę. Dzięki niej twarz wygląda pogodnie, a rysy twarzy są podkreślone. W przypadku tej techniki konieczne jest wykonywanie poprawek pigmentu, zwłaszcza u nasady brwi nawet raz do roku, ze względu na jego niewielką ilość w tym miejscu.

Metoda włoskowa, profesjonalne zagęszczenie naturalnych brwi

Metoda włoskowa polega na wykonaniu zabiegu, za pomocą urządzenia do makijażu permanentnego, z którego użyciem dorysowywane są pojedyncze włoski. Wyrysowywane włoski chowane są pod naturalnymi brwiami, przez co oprawa oka zostaje naturalnie zagęszczona. Podstawą dobrze wykonanego makijażu permanentnego brwi metodą włoskową jest wyrysowanie niezwykle cienkich włosków, na których pigment zostaje rozłożony równomiernie, dając trójwymiarowy efekt. Zabieg pigmentacji brwi techniką włoskową wymaga niezwykle dużej wprawy i doświadczenia. Dlatego tez linergistki chcące oferować go swoim klientom, powinny zdecydować się na profesjonalne szkolenia, które oferuje między innymi Centrum Mikropigmentacji https://www.naturalnypermanentny.pl/. W trakcie którego, nie tylko zapoznają się z wiedzą teoretyczną, ale także będą miały szanse na samodzielne wykonanie makijażu permanentnego brwi. I to pod okiem specjalisty, który na bieżąco bezie korygował wszystkie błędy. Dzięki takim szkoleniom linergistki mogą oferować dla swoich klientek najwyższą jakość usług, dająca jak najbardziej naturalne efekty.

Tribal, tradycyjne podejście do makijażu permanentnego brwi

Tribal to metoda, która polega na pokryciu pigmentem całej powierzchni brwi, nasyconym kolorem. W jej przypadku najważniejszą kwestią jest to, aby dobrany kolor nie był zbyt intensywny. Ponieważ zbyt mocny pigment sprawi, że brwi nabiorą groźnego wyrazu, podkreślając wszelkiego rodzaju niedoskonałości anatomiczne twarzy. Obecnie coraz częściej technika ta zostaje wypierana poprzez metodę włoskową oraz ombre, która pozwala uzyskać bardziej naturalny efekt.

Przy decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego brwi, należy jednak zawsze pamiętać, że nie ma jednej w 100% skutecznej metody. Takiej, która pozwoli uzyskać najbardziej naturalny efekt. Częściej to umiejętności i wprawa linergistki jest o wiele ważniejsza niż sama technika wykonania. Dlatego warto stawiać jedynie na sprawdzone i renomowane gabinety. Takie w których wykonywane są tego typu zabieg upiększające przez specjalistów w swoich fachu.

Dodatkowo, musimy pamiętać o tym, że ten zabieg może być odradzany kobietom w pewnym okresie życia. A mianowicie, muszą go rozważyć osoby, które myślą nad makijażem permamentnym w trakcie laktacji oraz ciąży. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule pt. „Makijaż permamentny brwi a karmienie piersią i w czasie ciąży„. 

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Około 800 tys. osób w Polsce jest dotkniętych alkoholizmem. Około…