Do czego może przydać się aplikacja ciążowa? Wyjaśniamy

aplikacja ciążowa

Dzisiaj trudno jest wyobrazić sobie życie bez smartfona. Każdy ma przecież przy sobie to niewielkie urządzenie. Można dzięki niemu przeglądać internet, robić zdjęcia czy płacić za zakupy. Cały czas powstają też nowe aplikacje. Przykładem są aplikacje ciążowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone dla kobiet w ciąży. Czy rzeczywiście są godne uwagi? Do czego właściwie służą? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Do czego potrzebna jest aplikacja ciążowa?

Ciąża to dla każdej kobiety okres wyjątkowy. Pełen jest radości, ale i obaw. W uporządkowane życie wkrada się bowiem pewien chaos. Trzeba w końcu w odpowiedni sposób przygotować się na przyjście na świat nowego członka rodziny. Towarzyszą temu wahania nastrojów, wynikające z zaburzeń równowagi hormonalnej w organizmie kobiety.

Aplikacja ciążowa może przyjść w tej sytuacji z pomocą. Zazwyczaj pozwala na odliczanie dni do porodu i uzyskiwanie informacji na temat rozwoju płodu. Niektóre aplikacje dla ciężarnych są też przydatne podczas przygotowywania wyprawki dla malucha.

Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nawet najlepsza aplikacja ciążowa nie jest w stanie zastąpić wsparcia rodziny czy specjalistycznej opieki medycznej.

asystent ciąży

Jakie funkcje powinna oferować dobra aplikacja ciążowa?

Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji ciążowych. Jednak nie wszystkie są warte uwagi. Jakie funkcje powinna oferować zatem dobra aplikacja dla kobiet w ciąży?

  1. Odliczanie dni do porodu – to oferuje chyba każda aplikacja ciążowa. Kobieta może sama wpisać datę swojej ostatniej miesiączki, a system wyliczy przewidywaną datę rozwiązania. Po wizycie u lekarza można ją oczywiście skorygować.
  2. Kalkulator wagi – niektóre aplikacje, np. asystentciazy.pl, wyposażone są w specjalny kalkulator wagi. Pozwala on kobiecie kontrolować to, jak dużo przybiera na wadze w czasie ciąży. To szansa na wykrycie nieprawidłowości.
  3. Dziennik ciśnienia – to bardzo przydatna funkcja. W przypadku kobiet ciężarnych bardzo ważne jest regularne mierzenie ciśnienia. Niepokojące wyniki trzeba skonsultować jak najszybciej ze specjalistą.
  4. Lista wyprawkowa – w przypadku niektórych aplikacji ciążowych można liczyć na pomoc w kompletowaniu wyprawki dla malucha.
  5. Rozbudowana baza danych – kobietom ciężarnym zależy na informacjach na temat rozwoju płodu czy samego porodu. Najlepsze aplikacje dla kobiet w ciąży na rynku mają rozbudowaną bazę danych. Szereg specjalistycznych artykułów pozwala na poszerzenie swojej wiedzy i rozwianie wielu obaw związanych z ciążą.

Artykuł sponsorowany

Share