Do zakochania jeden ślizg – najmodniejsze łyżwy w tym sezonie

Każdy, kto spróbował swoich sił w łyżwiarstwie, wie, że to wyjątkowy sport, który pozwala poczuć niezwykłą wolność i lekkość, a korzyści z jego uprawiania jest bez liku. Oto kilka powodów, dla których warto odważyć się postawić nogę na lodzie.

Dla ciała – łyżwy idealne

Łyżwiarstwo należy do tych sportów, które niepostrzeżenie wpływają na nasze ciało, kształtując mięśnie nóg, pośladków oraz dolne partie brzucha i pleców, poprawiając kondycję, elastyczność stawów i koordynację. Szalejemy na lodzie, a w tym czasie siłownia robi się sama!

Dla zabawy

Nawet jeśli na początku nie suniemy przez lodowisko z lekkością i gracją Michelle Kwan, to zabawa na lodzie z pewnością wynagrodzi nam pierwsze trudy nauki. Pierwszy i drugi raz warto pójść na lodowisko z kimś doświadczonym. Ale nie obejrzymy się, a już sami będziemy mogli pomagać innym.

Dla ducha – łyżwiarstwo

Wszystkie sporty powodują wyrzut hormonów szczęścia do krwi, a przez to poprawiają nastrój i samopoczucie. Ale łyżwiarstwo dodatkowo sprawia, że czujemy się wspaniale we własnym ciele, które nagle nabiera elastyczności i gracji. A jeśli dodamy do tego interakcje na lodzie, to mamy sport doskonały!

Dla wszystkich

Łyżwiarstwo może uprawiać każdy – to doskonały sport dla całej rodziny. Na początek nie trzeba inwestować w sprzęt – wystarczy wybrać się na lodowisko, które za drobną opłatą wypożycza łyżwy. A kiedy już poczujemy wiatr we włosach i radość z szusowania po białej tafli, z pewnością będziemy chcieli wybrać swoją wymarzoną parę. Wtedy warto zapytać o radę profesjonalistów.

Niezbędnik łyżwiarza

Po paru wizytach na lodowisku na pewno będziemy już wiedzieli, jakie łyżwy nam odpowiadają: figurówki czy hokejówki. W ofercie Decathlon znajdziemy oba rodzaje łyżew, a także niezbędne akcesoria, np. ochraniacze. Warto zwrócić uwagę, aby łyżwy były wygodne i zwrotne. Prawdopodobnie specjaliści w sklepie poradzą też, aby mierzyć buty z miękką ciepłą skarpetką, tak aby nie okazały się za małe. Możemy też wybrać taką parę, która ma już ciepłą wyściółkę, np. białe łyżwy figurowe od Oxelo model 500 lub 120. Na otwartych lodowiskach z pewnością docenimy komfort, jaki dają ocieplane łyżwy.

Dla dzieci Decathlon proponuje wielorozmiarowe łyżwy, które dzięki systemowi rzepów rosną wraz z ich stopami. Dziewczynki z pewnością pokochają design niebiesko-różowych łyżew. Z kolei dla chłopców idealne będą lekkie łyżwy play 3, które dzięki hokejowej płozie mają lepszą zwrotność, a dodatkowo zostały wyposażone w plastikową skorupę chroniącą stopę w każdych warunkach oraz klamry mikrometryczne, które pozwalają maluchowi samodzielnie zapiąć but.  

[gm album=255]

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dziś przedstawiamy Ci nasze propozycje, które z pewnością przypadną do…