Jak dobrać spódnicę do typu figury?

Kobiety różnią się między sobą typem figury, rozmiarami, ale każda z nas chce wyglądać atrakcyjne i zjawiskowo. Aby czuć się wyjątkowo w modnej spódnicy, warto poznać kilka zasad, aby mieć pewność, że dany ciuch będzie idealnie na nas leżał.

Szersze biodra

Przy wyborze spódnicy musisz określić, jaki jest Twój typ figury. Czy twoja figura jest prosta, czy może wyróżniasz się szerszymi biodrami i wcięciem w talii? Te wszystkie aspekty mają znaczenie, przy wyborze dobrze dopasowanej kreacji. Mając szerokie biodra najlepiej zdecydować się na spódnicę w kształcie „A”, aby zatuszować niedoskonałości. Modna spódnica lekko spływa po biodrach i rozszerza się ku dołowi doskonale tuszuje szersze biodra. Pamiętaj, aby nie wybierać modeli z pomarszczonymi dodatkami czy ozdabianymi wokół bioder. Unikaj także plisów, które dodają szerokości talii. Pionowe akcenty będą mile widziane, podkreślą atuty sylwetki. Nie wybieraj spódnic powyżej kolan, ponieważ one dodatkowo podkreślają biodra. Najlepiej będziesz wyglądać w spódnicy sięgającej, tuż za kolano lub do kostek.

Prosta figura

Jeżeli jesteś posiadaczką prostej figury, najlepiej będziesz prezentować się w spódnicach biodrówkach, które są lekko zwężone u dołu. W tym przypadku spokojnie możesz eksperymentować z pomarszczonymi spódnicami, które obecnie królują w modzie, albo postawić na spódnice z dodatkiem koronek. Mając szczupłe nogi, możesz je podkreślić krótszymi spódniczkami. Idealnie sprawdzą się również dopasowane spódnice, które podkreślą biodra, talię, czyli kobiece atuty.

Szerokie ramiona

Jeśli posiadasz szerokie ramiona, to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie spódnica, która zrównoważy ramion z dolną partią ciała. Tutaj idealnie sprawdzą się spódnice rozszerzane ku dołowi w kształcie „A” lub kopertowe. Z kolei powinnaś zrezygnować z prostych i krótkich spódnic, które jeszcze bardziej podkreślą szerokie ramiona i większy biust. Dla kobiet z krągłościami polecamy spódnice ołówkowe, które zostały stworzone z myślą o nich. Całą kreację warto podkreślić paskiem. Zdecydowanie nie zakładaj spódnic workowatych, szerokich czy nazbyt obcisłych. Takie modele z pewnością będą zwracały uwagę na krągłości, a tego chcemy uniknąć. Z kolei mile widziane są krótkie spódniczki, które podkreślą szczupłe i zgrabne nogi.

Duży biust

Jeżeli Matka Natura wyposażyła Cię w pokaźny biust, skup się na tym, aby dodać objętości dolnym partiom ciała, aby zrównoważyć dysproporcję. Wybierz spódnicę, która optycznie obniży talię i jednocześnie wyszczuli tors. Dobrym pomysłem są także ciekawe zdobienia, które przykują uwagę i odciągną wzrok od obfitego biustu. Spódnice w ciemnych kolorach sprawią, że nogi będą wydawały się krótsze w porównaniu do wielkości biustu. Z tego względu staraj się, aby dół zawsze był ciemniejszy, a góra w jasnych barwach.

Źródło: VisciolaFashion – Markowe żakiety

Share