Dom zdobiony muralem, czyli nowe spojrzenie na Design

Dom zdobiony muralem

Murale to nieodłączna część miejskich krajobrazów. Będąc w dowolnym mieście na świecie, z pewnością natknęliśmy się na ogromne dzieła sztuki, którymi ozdobione zostały ściany najróżniejszych budowli. Przykuwają wzrok przechodniów ze względu na swój olbrzymi rozmiar, a także starannie przemyślane, artystyczne wykonanie. Dom zdobiony muralem to nietuzinowy i wyjątkowy pomysł.

Sam zwyczaj zdobienia w ten sposób ścian ma swoje korzenie już w czasach prehistorycznych, a w starożytnym Rzymie były szczególnie rozpowszechniane na ulicach miast. Obecnie w takiej formie możemy oglądać głównie reklamy, jednak nie jest to technika artystyczna, która ogranicza się wyłącznie do zewnętrznych ścian budynków. Dziełem sztuki można nadać niepowtarzalnego, osobliwego stylu nawet własnemu domu!

Dzieło sztuki za oknem

Ogromne obrazy zdobiące ściany budynków kojarzą się przede wszystkim z reklamami popularnych marek. Na rozmaitych miejskich kamienicach malowane są gigantycznych rozmiarów dzieła sztuki, obok których nie sposób przejść obojętnie. Taka forma reklamowa to świetna opcja, ze względu na takie cechy jak walory artystyczne, pełne dostosowanie do przestrzeni, czy nieporównywalnie większe rozmiary niż w przypadku na przykład bilbordów. 

Dodatkowo jest to opcja o wiele ciekawsza i z pewnością dużo bardziej estetyczna niż tradycyjna reklama. W związku z tym coraz więcej światowych marek decyduje się na zlecenie profesjonalistom, wykreowania prawdziwego dzieła sztuki, sygnowanego ich logiem. Z takim właśnie wydaniem kojarzy nam się zwykle mural. Jednak przyozdobienie ściany własnego domu artystycznym malunkiem brzmi równie ciekawie, nieprawdaż?

Innowacyjność i profesjonalizm, czyli komu powierzyć wykonanie muralu?

Na stronie goodlooking.pl znajdziemy obszerną ofertę firmy, która z wielką przyjemnością podejmie się każdego wyzwania, a oprócz tego jej pracownicy pomogą nam w wygospodarowaniu przestrzeni, samym projekcie oraz doradzą w kwestiach technologicznych. Kolejną świetną opcją jest pełna dokumentacja filmowa i fotograficzna całego procesu. Jednym z ciekawszych projektów tej firmy jest warszawski mural, oczyszczający powietrze! Brzmi niesamowicie, prawda? 

Jest to projekt, który powstał we współpracy z firmą Converse, a dzięki wykorzystaniu specjalnych farb, pełni nie tylko funkcję reklamową, czy estetyczną, ale też jest odpowiedzią na zmiany klimatyczne. Skorzystanie z takich usług to genialna opcja dla wszystkich, którzy marzą o własnym muralu, czy to komercyjnym, czy w swoim prywatnym, domowym zaciszu. 

Oryginalne wnętrze z charakterem

Dzięki godnym zaufania profesjonalistom możemy stworzyć zapierające dech w piersiach murale we własnym domu! Jest to niewątpliwie świetna forma wyrazu, nie tylko dla osób o artystycznych duszach, ale dla każdego, kto chce stworzyć sobie przestrzeń z charakterem. Mural jest na tyle uniwersalną techniką, że genialnie sprawdzi się właściwie w każdego rodzaju wnętrzu. 

Kwestią własną jest tutaj jedynie dobranie odpowiedniego motywu. Kolorystyki oraz techniki wykonania, czym z pewnością nie trzeba się martwić, wybierając wyspecjalizowaną w tej dziedzinie ekipę. Jedną z ważniejszych zasad jest to, że mural potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. To znaczy, że im bardziej obszerna będzie jego wielkość, tym większy powinien być dystans, z którego będzie oglądany. Kolejną ważną rzeczą jest powierzchnia, na której takie dzieło ma powstać. Im gładsza, tym bardziej precyzyjne będzie malarstwo. 

Odpowiedni dobór barw także jest szalenie istotny przy tego typu pracy, jednak profesjonalny zespół w pełni nam w tym pomoże. Niezależnie od przestrzeni, na której chcemy umieścić mural, jest to niepodważalnie ciekawa, innowacyjna forma ekspresji, którą możemy przenieść na mury własnego domu, a także oryginalna ozdoba, która urozmaici każde wnętrze.

To jak zdecydujesz się na dom zdobiony muralem?

Share