Jakie książki autorstwa Polki są warte uwagi?

Edyta Świątek

Polski rynek czytelniczy prężnie się rozwija – pojawia się coraz więcej debiutów młodych autorów, a starsi nieustannie tworzą nowe dzieła. Gatunków literackich, wśród których można wybierać jest mnóstwo. Dla wielu osób ucieczką od codziennych trosk jest właśnie dobra książka. Lekka i przyjemna obyczajówka, romans czy powieść historyczna to świetny sposób, aby spędzić czas z dala od komputera i mediów, a jednocześnie nieco rozwinąć swoje zdolności językowe i wyobraźnię.

  1. Jaka polska autorka jest warta uwagi?
  2. Jakie książki Edyty Świątek warto przeczytać?

Zajmijmy się zatem jedną z autorek polskich powieści.

Jaka polska autorka jest warta uwagi?

Jedną z poczytnych polskich autorek jest Edyta Świętek. Tworzy ona lekkie powieści społeczno-obyczajowe. Ta urodzona w Krakowie pisarka inspirację do tworzenia odnajduje w codziennych sytuacjach. Jej powieści są pozytywnie odbierane przez grono fanów i czytelników. Obecnie jej dorobek to aż trzydzieści trzy pozycje. Książki Edyty Świątek to doskonały wybór, powalający zrelaksować się po ciężkim dniu.

Jakie książki Edyty Świątek warto przeczytać?

Jako że Edyta Świątek ma w swoim dorobku literackim dużą liczbę wydanych powieści, wybór może okazać się trudny. Warta polecenia jest jednak pozycja „Wszystkie kształty uczuć”. Ten wielowątkowy romans wzbudza w czytelniku różnorakie emocje – od wzruszenia aż po kipiącą wściekłość. Ponadto polecana i lubiana jest także seria „Grzechy młodości”, którą rozpoczyna powieść „Rzeka kłamstw”. Ta umiejscowiona w czasach PRL-u historia cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony czytelników. Cała seria liczy sobie pięć tomów. Każdy kolejny jest równie wysoko oceniany, jak pierwszy – świadczy to o niegasnącym kunszcie autorki. Nieco inną, lecz z pewnością interesującą pozycją jest pierwszy tom serii „Alter ego”, noszący tytuł „Na krawędzi nocy”. Tym razem do tekstu wdziera się nutka fantasy, główna bohaterka jest bowiem czarownicą. Oryginalny pomysł, barwni bohaterowie i niezastąpiony styl autorki tworzą niezwykłą historię, która od pierwszej strony wciąga czytelnika.

Edyta Świątek to polska autorka, której książki cieszą się uznaniem fanów.

Zarówno powieści w wersji papierowej, jak i ebooki Edyty Świątek można znaleźć w księgarniach internetowych w okazyjnych cenach. Fabuła osadzona w realiach życia w Polsce, oryginalne pomysły i rozwiązania oraz barwne postaci to cechy każdej z książek tej autorki. Z pewnością warto zainwestować w chwilę z dobrą literaturą i sięgnąć po jedną z pozycji autorstwa Edyty Świątek.

Artykuł sponsorowany

Share