Drzwi wewnętrzne – jak wybrać odpowiednie?

Drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Dobrej jakości modele powinny nie tylko cechować się stylowym wyglądem, ale również innymi zaletami. W jaki sposób więc wybrać odpowiednie drzwi? W poniższym artykule przedstawiamy sprawdzone porady.

  1. Drzwi a kolor podłogi
  2. Funkcjonalność drzwi

Drzwi a kolor podłogi

Wybierając drzwi do mieszkania, dobrze jest dopasować je do koloru podłogi. Nie znaczy to, że powinny być one w identycznym kolorze. Ważne, żeby dobrze ze sobą korespondowały. Efekt ten można osiągnąć, wybierając drzwi drewniane w tonacji podobnej do barwy podłogi lub też z nią kontrastujące. Częstym rozwiązaniem jest zakup drzwi białych do ciemnej podłogi. Należy przy tym pamiętać, aby nie wprowadzać zbyt wiele kolorów i odcieni do wnętrza – w pokoju powinny dominować maksymalnie 2-3 różne barwy. W przypadku wyboru drzwi na zasadzie kontrastu z podłogą, dobrze jest dopasować je kolorystycznie do mebli i okien. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy wyborze drzwi jest stylistyczne dopasowanie ich wyłącznie do jednego pomieszczenia. Ważne jest, aby pasowały one do obu pomieszczeń, które drzwi rozdzielają, czyli przykładowo zarówno salonu, jak i przedpokoju.

Funkcjonalność drzwi

Trzeba mieć na uwadze, że dobre jakościowo drzwi powinny być nie tylko estetyczne wizualnie, ale przede wszystkim użyteczne, porządnie wykonane oraz fachowo zamontowane. Dlatego też istotny jest materiał, z którego jest wykonany ten element. Najlepiej jest zdecydować się na wersje wykonane z drewna. Drzwi tego typu cechują się wyjątkową solidnością, trwałością i elegancją, które zachowują w niezmienionym stanie przez wiele lat. Ważny jest też rodzaj drzwi. Nie zawsze klasyczne modele jednoskrzydłowe to jedyne polecane rozwiązanie. Warto zastanowić się, czy np. w salonie albo kuchni lepszym wyborem nie okażą się drzwi dwuskrzydłowe. Modele te szczególnie dobrze prezentują się w pomieszczeniach o dużej powierzchni.

Mogą służyć nie tylko jako zamknięcie pokoju, ale również wydzielenie przestrzeni, np. w przypadku salonu z aneksem kuchennym albo sypialni z garderobą. W mieszkaniach z niewielkimi przedpokojami, polecanym wyborem mogą okazać się drzwi harmonijkowe. Obecnie producenci oferują szeroki wybór bardzo estetycznych, nowoczesnych modeli tego typu, które z łatwością można dopasować do wybranej aranżacji. Wersje przesuwne z szyną chowaną w ścianie to również polecany wybór w przypadku mniejszych przestrzeni, pozwalający zaoszczędzić cenne miejsce.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Na początku poszukaj miejsca, gdzie chcesz trenować. Zachęcamy, by wybrać…