W jaki sposób dobrać ubranie do treningów pole dance?

Do Twojej głowy wpadł pomysł: zajęcia pole dance. Świetna inicjatywa, bardzo kobiecy sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni.  Zastanawiasz się, dlaczego miałabyś nie spróbować? Na początku poszukaj miejsca, gdzie chcesz trenować. Zachęcamy, by wybrać profesjonalne miejsce do ćwiczeń – wiele klubów ma zajęcia pole dance w swojej ofercie. Istnieją też miejsca, które są dedykowane dla tego typu ćwiczeń.

Zapisałaś się i teraz w Twojej głowie kłębią się myśli: jak będą wyglądały takie zajęcia? Jak się przygotować? Ja powinnam się ubrać?

Strój, w którym powinnaś być na zajęciach pole dance, jest dość charakterystyczny. Musisz mieć spodenki i top. Najlepsze są spodenki do pole dance, za tyłek, ale nie dłuższe niż do połowy uda.  Więcej wymagań co do spodenek pole dance praktycznie nie ma – nie musisz kupować spodenek od konkretnego producenta, nie muszą być one konkretnej marki, ani w konkretnym kolorze. Najważniejsze, abyś dobrze się w nich czuła i by było Ci wygodnie.  Złym rozwiązaniem są legginsy i na pewno zauważysz to już po pierwszych zajęciach.

Jeśli jesteś zmarzluchem, możesz trenować w specjalnych butach do jogi lub skarpetkach antypoślizgowych. Idealnie jeśli będziesz mogła trenować na boso – większość trenerów rekomenduję ćwiczenie bez skarpetek ze względu na to, że bez obuwia masz większe wyczucie podłoża.

Na zajęcia z pole dance weź też stanik sportowy, albo wygodny top, który będzie dobrze przylegał do twojego biustu.

Jeżeli pierwsze zajęcia budzą Twoje obawy, wstydzisz się, czy czujesz nie komfortowo nic nie stoi na przeszkodzie, byś przyszła na ćwiczenia w bardziej zakrytym stroju. Podczas kilku spotkań sama zauważysz, że czym więcej gołego ciała tym łatwiej utrzymać się na rurze. Pamiętaj jednak zawsze – to Ty decydujesz gdzie jest granica.

Czego nie mieć na sobie podczas treningów pole dance?

Przed zajęciami koniecznie zdejmij biżuterię. W żadnym wypadku nie zostawiaj na ręku obrączki czy innych pierścionków. Pamiętaj również o tym, aby w dzień treningu nie smarować się balsamem czy kremem. Ta uwaga nie dotyczy tylko rąk, ale całego twojego ciała. Jeśli masz bardzo suchą skórę, spróbuj pić większe ilości wody – to naprawdę działa!

Co jeszcze ze sobą zabrać na zajęcia pole dance?

Na pewno przyda się butelka wody, która ugasi Twoje pragnienie. Pierwsze treningi mogą być naprawdę wymagające i lepie być dobrze przygotowanym. W żadnym wypadku nie zabierają ze sobą telefonu i innych niepraktycznych rzeczy na salę treningową. W szczególności dzwoniący czy wydający inne dźwięki telefon będzie rozpraszał twoją uwagę.

Materiał sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
BodyBoom z nową linią peelingów i kosmetyków do pielęgnacji ciała.…