Dzienny i wieczorowy makijaż oczu dla blondynek z Maybelline

Delikatna uroda i jasna karnacja to cechy przypisane większości blondynkom. Wiele z nich traktuje to jako niedogodność pod kątem wykonywania makijażu. Uskarżają się, że tak jasna cera i do tego włosy są niekorzystne, jeżeli chodzi o mocny make-up. Nieprawda! Udowodni Ci to marka Maybellinie, która zaproponuje makijaż krok po kroku dla blondynek zarówno na dzień, jak i na wieczór!

Makijaż twarzy – harmonia oczu, ust i cery

Każdy rodzaj makijażu, nie tylko u blondynek, musi wykazywać względem siebie jedność i harmonię. Możliwe jest to wówczas, gdy do wykonywania make-upu podejdziesz z rozwagą i zrealizujesz go w pełnym skupieniu. Chodzi tutaj o to, aby starannie dobrać kosmetyki do oczu, kolor pomadki do ust, podkład i inne produkty, aby ostateczny efekt był spójny. Jeżeli zatem postawiłaś na mocne usta, spojrzenie utrzymaj w delikatnym tonie i na odwrót. Dzięki tej zasadzie Twój makijaż bez względu czy dzienny, czy wieczorowy zawsze będzie zaskakujący i profesjonalny, nawet gdy wykonasz go samodzielnie w domu!

Zanim zaczniesz się malować…

Przed malowaniem wybierz odpowiednie do tego miejsce. Zadbaj o dobre oświetlenie, lusterko oraz zgromadź przed sobą wszystkie niezbędne produkty i kosmetyki do makijażu. Ułatwi Ci to jego wykonanie, ponieważ niezbędne rzeczy będziesz miała pod ręką. Pamiętaj również o tym, aby nie rozpoczynać malowania, jeżeli nie wiesz, jaki make-up chcesz wykonać. To bardzo ważne, ponieważ nieświadomość ruchów i stosowanych kosmetyków, może dać efekt odwrotny do oczekiwanego, a cały Twój wysiłek pójdzie na marne. O wyżej wymienionych czynnościach, jakie należy wykonać tuż przed malowaniem się najczęściej zapominają kobiety, które nie są specjalistkami z dziedziny wizażu. Nic nie szkodzi! Poniżej znajdziesz opisany krok po kroku dzienny i wieczorowy makijaż oczu z Maybelline dla blondynek!

NYFW

Dzienny makijaż oczu dla blondynek

Wedle pierwszej zasady makijażu – cera oczy i usta muszą być spójnie pomalowane – pamiętaj, że skupiając się na spojrzeniu, nie możesz zapomnieć o reszcie twarzy. Najpierw jednak zajmijmy się oczami. Dzienny make-up powinien być delikatny, utrzymany w jasnych kolorach beżu, brązu, szarości czyli tzw. kolorach nude. Do tego będą Ci potrzebne – konturówka do brwi, cienie do powiek i tusz do rzęs. Do reszty twarzy – delikatny podkład, który możesz zastąpić kremem bb, róż i cielisty błyszczyk. Jedyne, co należy wykonać to podkreślić brwi konturówką, nanieść delikatny cień na całą powiekę (kolor wedle Twojego uznania) i mocno wytuszować rzęsy. Na całą twarz zaaplikuj fluid, policzki muśnij różem, a na usta nanieś świetlisty błyszczyk lub nawilżającą pomadkę. Taki dzienny, i jak sama widzisz prosty make-up, sprawi, że nawet zabiegana w ciągu dnia, będziesz wyglądała świeżo i promiennie.

Wieczorowy makijaż oczu dla blondynek

Wiele blondynek twierdzi, że ich make-up zarówno na dzień i na noc nie powinien niczym się różnić, ponieważ ich jasny typ urody nie pozwala na zastosowanie intensywnych kolorów, a tylko tych delikatnych. Nieprawda! zarówno brunetkom, jak i blondynkom dobrze i w ciemnych, i w jasnych barwach, czego warunkiem jest ich dobre dopasowanie.

Jeżeli szykujesz się na całonocny wypad, będą potrzebne Ci – konturówka do brwi, czarne cienie, tusz do rzęs, liner, czerwona pomadka, podkład, rozświetlacz i bronzer. Wykonaj smokey eyes lub w inny sposób podkreśl spojrzenie, podkreśl twarz bronzerem, usta czerwienią, rozpuść blond włosy i zachwycaj swoim pięknem.
Więcej informacji na temat makijażu – jak wykonać go krok po kroku oraz które kosmetyki do tego wybrać – znajdziesz na stronie Maybelline!

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Prawie 80 blogów stanęło do walki o tytuł SZYCIOWEGO BLOGU…