E-zwolnienia lekarskie – najszybszy sposób na uzyskanie L4

E-zwolnienia lekarskie to coraz zapytanie coraz częściej wyszukiwane w polskim Internecie. Ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi, a także nieco mniejszy dostęp do przychodni i szpitali powoduje, że ludzie szukają sposobu, jak w razie wystąpienia objawów choroby lub gorszego samopoczucia, w łatwy sposób uzyskać zwolnienie lekarskie. Okazuje się, że istnieje bardzo łatwe rozwiązanie. Zaświadczenia L4 wystawiane online są ogromnym ułatwieniem dla wszystkich stron, nie tylko chorego pacjenta, ale także lekarza i pracodawcy. Ten sposób jest skrojony na miarę naszych czasów, więc warto poznać. W dzisiejszym artykule przedstawiamy czy są zwolnienia lekarskie generowane online, a także jak je uzyskać.

Czym są e-zwolnienia lekarskie?

E-zwolnienia lekarskie są zwolnieniami przyjmującymi formę elektroniczną. Wystawia się je bez potrzeby wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie jest ogromnym ułatwieniem nie tylko dla pacjentów, ale także lekarzy i pracodawców. Jak się okazuje, wygenerowane w ten sposób zwolnienie zostaje przekazane z wykorzystaniem Internetu zarówno choremu pracownikowi, jak i jego pracodawcy. Dzięki temu ograniczony zostaje jakikolwiek kontakt zakażonego zarówno z lekarzem jak i miejscem pracy. Warto wspomnieć, że w przypadku tradycyjnych zwolnień lekarskich, należy dostarczyć je do pracodawcy, by potwierdzić swoją nieobecność. W obecnych czasach, kiedy wszyscy ograniczają kontakt z innymi, w obawie o zarażenie się koronawirusem, rozwiązanie to wydaje się wręcz niezbędne.

Kiedy warto się po nie zgłosić?

Wskazaniem do wystosowania prośby o wygenerowanie elektronicznego zwolnienia lekarskiego jest zaobserwowanie u siebie objawów jakiejkolwiek choroby lub słabsze samopoczucie spowodowane konkretną dolegliwością. Pomijając fakt, że pracownik jest wtedy mniej efektywny, to przede wszystkim stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych osób. Tym bardziej teraz, podczas panującej pandemii. Szybkie rozpoznanie choroby i odpowiednia reakcja ustrzeże innych, ale przede wszystkim pomoże choremu, który będzie mógł szybko pokonać wirusa. Zachęcamy, by obserwować swój organizm i reagować w przypadku wystąpienia jakichkolwiek symptomów wskazujących na zarażenie wirusem. By zahamować rozprzestrzenianie się choroby, należy pozostać w domu i skontaktować się z lekarzem, który wygeneruje elektroniczne zwolnienie.

Czy można uzyskać e-zwolnienia lekarskie przez Internet?

E-zwolnienia lekarskie można z powodzeniem otrzymać nawet w sytuacji, kiedy nie możemy, w żaden sposób, skontaktować się ze znającym naszą historię leczenia lekarzem rodzinnym. Co więcej, uzyskamy je bez wychodzenia z domu, a nawet z łóżka. Wystarczy nam urządzenie z dostępem do Internetu, dzięki któremu odwiedzimy jedną z wielu stron oferujących konsultacje lekarskie online. Zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonego serwisu www.e-zwolnienie24h.pl  Do dyspozycji będziemy mieli jeden z ustalonych terminów wizyt online lub często oferowane dyżury, podczas których możemy połączyć się z jednym z wolnych obecnie specjalistów. Podczas konsultacji zostaną omówione nasze objawy i samopoczucie, przedstawione zalecenia dotyczące leczenia, a także wystawiona recepta. Będzie ona miała postać elektroniczną i zostanie automatycznie przesłana do naszego pracodawcy, dzięki czemu usprawiedliwimy swoją nieobecność.

Jak będzie wyglądało takie zwolnienie?

L4 wystawione przez Internet będzie miało formę elektroniczną. Zostaną zawarte na nim wszystkie niezbędne dane, które umożliwią zidentyfikowanie powodu naszej niedyspozycyjności, a tym samym nieobecności w pracy. System obsługujący zwolnienia elektroniczne należy do ZUS i nazywa się PUE, czyli Platforma Usług Elektronicznych. Po zalogowaniu się na stronie, będziemy mieli dostęp do aktualnych zwolnień lekarskich, dzięki czemu sprawdzimy takie informacje, jak na przykład czas jego trwania. Elektroniczne zwolnienia mają jedną dużą zaletę – są automatycznie wysyłane do pracodawcy posiadającego konto PUE, dzięki czemu nie musimy wychodzić z domu, by je dostarczyć, a także zminimalizowane zostaje ryzyko przekroczenia terminu i utracenia zasiłku chorobowego lub opiekuńczego.

Czy będzie ono tak samo ważne?

Warto rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące respektowania zwolnień elektronicznych. Niektórzy obawiają się, że są one nieważne, albo wystawiane niepoprawnie przez co napotkamy problemy związane z naszą nieobecnością w pracy. Jak się okazuje, są równoznaczne z tradycyjną formą L4 i w równym stopniu uznawane. Ponadto, nad ich formą i poprawnością czuwają prawdziwi lekarze. Uniemożliwiają oni jakiekolwiek komplikacje. Dużą zaletą elektronicznych zwolnień jest szybki proces generowania, a także automatyczne przesyłanie informacji do pracodawcy. Zwolnienia wystawianie przy pomocy Internetu są bardzo dobrym wyborem, szczególnie podczas panującej pandemii. Możemy pozostać w domu i nie narażać innych osób na zarażenie się od nas wirusem lub jakąkolwiek inną chorobą, a nasz nieobecność w pracy zostanie usprawiedliwiona.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego M, w którym trudno wygospodarować dodatkową…