Łóżko piętrowe – sprawdź, jak zaaranżować pokój Twoich dzieci!

Łóżko piętrowe

Jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego M, w którym trudno wygospodarować dodatkową przestrzeń dla dzieci? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to dobrze trafiłeś. W naszym artykule podpowiemy Ci, jak przeorganizować pokój Twoich pociech, aby jeszcze lepiej się w nim czuły oraz odzyskały kilka cennych metrów kwadratowych, a to wszystko za sprawą piętrowego łóżka.

Jak zaaranżować pokój rodzeństwa?

Stanąłeś właśnie przed faktem konieczności przearanżowania pokoju Twoich pociech? A może dopiero zaczynasz przygodę z projektowaniem tego wnętrza? Niezależnie od odpowiedzi, przyda Ci się kilka wskazówek, jak zagospodarować przestrzeń, aby jej nie zagracić.

Przygotuj szczegółowy wymiar pokoju

Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby skorzystać z programu komputerowego, użyj tradycyjnej kartki papieru, ołówka oraz linijki. Rozrysuj pokój w rzucie z góry. Uwzględnij położenie okien i drzwi, a także rozmieszczenie kontaktów. Jeżeli pokój ma nietypowy wymiar albo skosy musisz to również ująć, aby przy finalnym meblowaniu nie było niepotrzebnych nerwów.

Wymierz meble przeznaczone do tej przestrzeni

Żaden mebel nie może umknąć Twojej uwadze. Dzięki temu będziesz wiedział, czy w pokoju Twoich pociech będzie wystarczająco dużo miejsca na kącik, w którym stanie szafa, biurka oraz czy uda się wygospodarować trochę przestrzeni na zabawę. Na szczęście nie musisz martwić się o strefę relaksu, gdyż właśnie w niej świetnie sprawdzi się łóżko piętrowe.

Dlaczego warto wybrać łóżko piętrowe do pokoju rodzeństwa?

Najważniejszym aspektem jest jego funkcjonalność. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż dwa pojedyncze łóżka ustawione obok siebie. Zaprezentuje się świetnie zarówno w pokoju dziewczynek, jak i chłopców. Przypadnie do gustu młodszym użytkownikom, a także nastolatkom. Możesz zdecydować się na różne warianty kolorystyczne, które wpasują się w już istniejącą aranżację albo wybrać model, który będzie kluczowym elementem przyszłego projektu. Łóżko piętrowe zapewni Twoim pociechom wygodę w postaci spokojnego i głębokiego snu oraz odrobinę prywatności.

Share