Edukacja przez zabawę

Sklepy Imaginarium już w Polsce!

Nauka dziecka przez zabawę to najlepsza droga na rozwój jego umiejętności manualnych i intelektualnych. Wartości te promuje, znana na całym świecie, hiszpańska marka Imaginarium produkująca zabawki edukacyjne. Na początku listopada sklepy z logo Imagiranium zostały otwarte  w dwóch stołecznych galeriach handlowych, Arkadii i Sadyba Best Mall.

IMG_2762
Od początku istnienia hiszpańskiej marki jej właściciele stawiali na promowanie kreatywnego podejścia do gier i zabaw, jako istotnych elementów w rozwoju dziecka. Zabawki z logo Imaginarium wyróżnia pomysłowość, oryginalne wzornictwo i najwyższa jakość wykonania, gwarantująca bezpieczne użytkowanie.

IMG_2763

– Zabawki Imaginarium mają nie tylko dawać dzieciom radość. Mają też rozbudzać pasje i edukować. W naszych sklepach nawet dorośli mają po kilka lat – mówi Agnieszka Tomasiak, współwłaścicielka Imaginarium.

Koncept sklepów Imaginarium to dwoje drzwi różnej wielkości. Jedne, standardowych wymiarów, przeznaczone dla dorosłych, drugie mniejsze, zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Dzięki nim, przenoszą się do świata, w którym mogą odkrywać nowe rzeczy, rozwijać wyobraźnię, jednocześnie ucząc się i poznając świat.

IMG_2802

Zabawa jest ważnym etapem w rozwoju każdego małego dziecka – etapem, bez którego dziecko tak naprawdę nie może się obejść. Pozwala ona nie tylko rozwijać umiejętności i zdolności dziecka, które na danym etapie jego rozwoju są ważne, ale przede wszystkim dzięki niej uczymy malucha poruszać się po świecie dorosłych – mówi Izabela Szczepaniak, psycholog.

IMG_2817

Ideą Imaginarium jest beztroskie, szczęśliwe dzieciństwo i czas spędzony w gronie rodzinnym. To rodzice i dziadkowie mają szczególny wpływ na budowanie wartości społecznych u dzieci, są pierwszym wzorem do naśladowania,

IMG_2887IMG_2864

– Mądre zabawki to te, które dziecko zainspirują  do zabawy i w maksymalnym stopniu  zaktywizują je do poznawania i eksplorowania świata. Jednak, aby zabawa była nauką – to także wyzwanie dla rodzica, który powinien wiedzieć, jak należy bawić się z dzieckiem, by ono efektywnie nauczyło się nowych  umiejętności i sprostało zadaniom, jakie stawia przed nimi przedszkole czy szkoła – dodaje Izabela Szczepaniak.

IMG_2846

Imaginarium daje również możliwość przyłączenia się do Klubu, który skierowany jest dla rodziców i dla dziadków. Klubowicze otrzymują  specjalne uprawnienia w postaci sezonowych ofert i zniżek, niespodzianek urodzinowych dla dzieci czy rabatów na produkty zamówione telefonicznie lub przez Internet. Członkostwo w klubie jest bezpłatne i dostępne jest na całym świecie. Do klubu należy już ponad milion rodzin a co roku przyłącza się 150 tys. nowych klubowiczów.

 

IMG_2831

Ponad 400 sklepów sieci Imaginarium dostępne jest w 26 krajach na 4 kontynentach.

 

Share