Ekspres do kawy, kapsułki i spieniacz do mleka – poznaj przepis na idealne cappuccino!

Delikatny smak i idealna pianka – czy przygotowane w domowym zaciszu cappuccino może być równie doskonałe jak to, które dostaniemy w ulubionej kawiarni? Oczywiście, jest jednak kilka warunków, które należy spełnić. Pierwszym i absolutnie najważniejszym jest oczywiście ekspres do kawy, kapsułki i…odrobina wolnego czasu.

Cappuccino – jedyne w swoim rodzaju

Delikatna pianka i pełen aromat w jednym? Nic dziwnego, że ta kawa cieszy się tak dużą popularnością. Aby ją przyrządzić, wystarczy dziś ekspres do kawy, kapsułki i… apetyt na delikatną kawę! Ten włoski specjał przygotujemy na bazie espresso, którego smak przełamiemy mlekiem.Najlepszym, wyborem w tym celu będzie mleko o wysokiej zawartości tłuszczu (ok 3,2-3,5%). Zanim jednak spienione dodamy do kawy, powinno zostać podgrzane do temperatury ok 55 °C. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie ok. 125 ml mleka – dzięki temu zadbamy o idealne proporcje, a po dolaniu do espresso uda nam się zmieścić całą kawę w filiżance około 160 ml. 

Ekspres do kawy,  kapsułki i spieniacz do mleka

Uwielbiasz kawę z puszystą pianką? My też! Nie zawsze mamy jednak chęć wychodzić z domu do kawiarni, aby wypić pyszne cappuccino. Co więcej, jeśli pijesz kawę regularnie okazuje się, że picie kawy w lokalach może nie sprzyjać oszczędności. Średnia cena kawy to około 10-12 złotych. Miesięcznie wynosi więc nawet około 360 złotych! Warto więc potraktować ekspres na kapsułki jako inwestycję w urządzenie, którego koszt szybko się zwróci. A sam sprzęt zostanie z nami na dłużej!

Aby przygotować cappuccino potrzebny nam będzie również spieniacz do mleka. Możemy zdecydować się na ręczne urządzenie, które niczym prawdziwemu bariście, pozwoli nam spienić mleko samodzielnie. Wygodniejszy jednak i szybszy pod względem działania będzie elektryczny spieniacz do mleka lub… wyposażony w taką funkcje ekspres do kawy.

Jaki ekspres do kawy i kapsułki wybrać?

Delikatny smak i idealna pianka – czy przygotowane w domowym zaciszu cappuccino może być równie doskonałe jak to, które dostaniemy w ulubionej kawiarni? Tak, jeśli wykorzystamy w tym celu ekspres do kawy! Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju ekspresy do kawy. Różnią się one od siebie funkcjonalnością, rodzajem przyrządzanych kaw, czy chociażby designem.

Jeśli zależy nam na urządzeniu, które zaskoczy nas wyjątkową jakością i pozwoli przygotować idealne cappuccino, dobrym wyborem może okazać się Prodigio&Milk. To ekspres na kapsułki, który sprosta potrzebom nawet najbardziej wymagających kawoszy. Co więcej, może być skonfigurowany z twoim telefonem. Z pomocą aplikacji mobilnej oferuje między innymi takie funkcje jak zarządzanie zapasem kapsułek, planowanie parzenia kawy oraz wsparcie techniczne.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Obok sukienek z bieliźnianymi akcentami pojawią się denimowe katany z…