Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów?

Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów

Każdy ma inne włosy, dlatego produkty do ich pielęgnacji powinny być dobierane indywidualnie. Czego innego użyjemy na rozdwojone końcówki, a czego innego na brak objętości. Jak więc wybrać odpowiednią odżywkę?

Włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, tylko wtedy prezentują się pięknie i zdrowo. Trzeba jednak dobierać specyfiki do indywidualnych potrzeb. W innym przypadku mogą być one zupełnie nieskuteczne, a nawet niewskazane jest, by wybierać np. te zwiększające objętość do włosów puszących się. Wtedy problem może się nasilić, a przynajmniej się nie zmniejszy. Także na rozdwojone końcówki włosów na nic się zda odżywka, która podkreśla czy przedłuża koloryzację.

Jak prawidłowo dobrać odżywkę do włosów normalnych?

Jak wiadomo, szampon i odżywka do włosów to podstawowe produkty w niemalże każdej kosmetyczce. Dzięki nim kosmyki wyglądają, jak należy. Specyfiki powinny być jednak dobierane indywidualnie. Dlatego przed wizytą w drogerii czy sklepie z kosmetykami należy określić stan swoich włosów i ich potrzeby. Jeśli mamy włosy normalne, czyli gładkie, które niespecjalnie się przetłuszczają, mają naturalny blask i nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji, warto wybrać odżywkę lekką i nawilżającą, która ich nie obciąży, a jedynie zapewni odpowiedni poziom wilgoci, dodając naturalnego blasku. Tu z powodzeniem można stosować odżywki bez spłukiwania.

A co do włosów mieszanych?

Znacznie większym problemem są włosy mieszane, czyli takie, które mają suche końcówki i przetłuszczają się u nasady. W takim przypadku trzeba kierować się zasadą, że odżywkę dobieramy do jakości włosów, szampon zaś do potrzeb skóry głowy. Jeśli chodzi o odżywkę, to najlepiej sprawdzi się w tym przypadku nawilżająca, aczkolwiek nie obciążająca. Mogą to być także kremy i olejki. Jeśli problemem są też rozdwojone końcówki włosów, warto przetestować np. Fructis Goodbye Damage Opatrunek na rozdwojone końcówki. Taki specyfik doskonale sprawdzi się też w przypadku zniszczonych włosów, wymagających regeneracji. Znajdziemy tu właśnie olejek (z indyjskiego drzewa amali), który jest lubiany przez włosy mieszane.

Włosy kręcone potrzebują odżywki mocno nawilżającej

Z kolei kręcone włosy często się przesuszają, puszą i matowieją. Tu też problemem są często rozdwojone końcówki włosów. Takie kosmyki wymagają odżywki silnie nawilżającej. Warto sięgać po specyfiki, które dodatkowo zawierają składniki podkreślające elastyczność loków i „ujarzmiające je”, czyli np. proteiny czy humektanty.

Materiał zewnętrzny

Share