Ekspres kapsułkowy – jak działa i czy warto się na niego zdecydować?

Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie poranka bez kubka aromatycznej, dobrej kawy. Nie sposób zaprzeczyć temu, że najlepiej smakuje ta przygotowana w ekspresie. Ekspresy kapsułkowe to ciekawe rozwiązanie — jak działają i czy warto je kupować?

Jak działają ekspresy kapsułkowe?

Używanie ekspresów kapsułkowych jest bardzo proste — z pewnością poradzi sobie z tym każdy, nawet osoby niemające żadnego pojęcia o procesie parzenia kawy.

Na początku należy wybrać rodzaj kapsułek — możemy zdecydować się na różne gatunki i smaki kawy. Niektóre ekspresy kapsułkowe są również w stanie przygotować nam gorącą czekoladę, herbatę lub inny rodzaj napoju.

Kapsułkę wystarczy włożyć do odpowiedniego miejsca w ekspresie — upewniając się wcześniej, że pojemnik na wodę nie jest pusty. Podstawiamy kubek, wciskamy przycisk i gotowe! Ciśnienie w ekspresie przedziurawia kapsułkę, która jest następnie zalewana wrzątkiem: w ten sposób powstaje napój, którego smakiem możemy się cieszyć już po chwili.

Jakie są zalety ekspresów kapsułkowych?

Nie bez powodu ekspresy kapsułkowe stały się tak popularne — mają bardzo wiele zalet. Są przede wszystkim wyjątkowo proste w obsłudze, a przyrządzenie kawy trwa zaledwie chwilę. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają w ciągu dnia zbyt wiele czasu na przygotowywanie kawy.

Ekspresy kapsułkowe nie wymagają skomplikowanego czyszczenia — wystarczy odkamieniać zbiornik na wodę i wyrzucać opakowania po zużytych kapsułkach. To urządzenie wielofunkcyjne — w przeciwieństwie do klasycznych ekspresów, jest w stanie również przygotować kakao, czekoladę lub inne napoje. Liczba rodzajów dostępnych kapsułek jest bardzo duża: możemy w prosty sposób przygotować cappuccino, czarną kawę lub mleczne latte. 

Tym, co skłania wiele osób do zakupienia ekspresu kapsułkowego, jest jego atrakcyjna cena. Nie ma co się oszukiwać — klasyczne ekspresy do kawy nie należą do urządzeń tanich. Inaczej wygląda sprawa w przypadku ekspresów kapsułkowych: można kupić je nawet za mniej niż 500 zł! Droższe modele są oczywiście bardziej rozwinięte, jednak nawet te podstawowe dobrze spełniają swoją funkcję.

Jak wybrać odpowiedni ekspres kapsułkowy?

Wybierając odpowiedni dla siebie model ekspresu do kawy, należy kierować się kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim — jaki jest nasz budżet? Dobre urządzenia można znaleźć w każdym przedziale cenowym, jednak warto dokładnie porównać parametry techniczne i możliwości poszczególnych ekspresów.

Ważny jest design — pasujący do wystroju kuchni ekspres świetnie komponuje się z wyglądem wnętrza. Jeśli należymy do wielbicieli kaw z mlekiem, warto zwrócić uwagę na to, czy dany ekspres posiada dyszę do spieniania mleka lub też dokupić go jako osobne urządzenie.

Kawa z kapsułek ma swoich zwolenników i przeciwników. Nie można jednak odmówić ekspresom na kapsułki licznych zalet — dla wielu osób będzie to urządzenie, które idealnie zaspokoi ich potrzeby i oczekiwania. Kapsułki są różnorodne i łatwo dostępne — ma je w asortymencie praktycznie każdy sklep z kawą.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zmysłową bieliznę najczęściej kupujemy w dwóch sytuacjach. Przede wszystkim to…